Zobacz, jak będzie wyglądała konfiguracja głośnika HomePod, Apple TV i Whole House Audio (wideo)

Tomek Czech   23 sierpnia 2017

Niezawodny w ostatnim czasie deweloper Guilherme Rambo znalazł w kodzie ostatniej bety iOS 11 informacje o tym, jak będzie wyglądał proces konfiguracji głośnika HomePod, który ma pojawić się na rynku w grudniu tego roku (na razie tylko w trzech krajach – Australii, USA i Wielkiej Brytanii). Cały proces będzie bardzo prosty i wizualnie będzie przypominał proces parowania słuchawek AirPods. Okazuje się też, że w podobny sposób w niedalekiej przyszłości będziemy konfigurować Apple TV i Whole House Audio.

berrolia

Po pierwszym uruchomieniu HomePod na ekranie naszego iPhone’a lub iPada pojawi się okienko konfiguracyjne. Będziemy musieli wybrać język Siri, wpisać kod (ostatnie cztery litery numeru seryjnego głośnika) i udostępnić HomePodowi ustawienia naszego urządzenia iOS, takie jak Apple ID, hasło do WiFi, do której jesteśmy podłączeni czy ustawienia Siri. Następnie określamy w jakim pomieszczeniu znajduje się głośnik i… gotowe.

Cały proces nie powinien zając dłużej niż kilkadziesiąt sekund. Wygląda to tak:

W podobny sposób będziemy mogli konfigurować Apple TV i Whole House Audio, czyli najprawdopodobniej system rozstawionych po domu głośników, na których będziemy mogli odtwarzać muzykę w tym samym czasie za pomocą AirPlay 2.

Przeczytaj też:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Guilherme Rambo

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: