Nowe iPhone’y w Polsce od 29 września? iPhone 8 już za 4299 zł?

Tomek Czech   24 sierpnia 2017

Powołując się na anonimowe źródło, Tomek Wyka z MyApple podzielił się dzisiaj na Twitterze informacjami na temat premiery i cen nowych iPhone’ów w Polsce. Zaznaczył, że nie są to informacje potwierdzone w 100%.

Polska premiera nowych modeli miałby się odbyć 29 września. Ceny iPhone’a 7s i 7s Plus byłyby takie same, jak obecne ceny iPhone’a 7 i 7 Plus, natomiast najtańszy model iPhone’a 8 kosztowałby 4299 zł.

Aktualizacja: według New York Times iPhone 8 będzie kosztował “około 999 dolarów”, co oznaczałoby cenę około 5 tys. zł w Polsce (czytaj więcej).

berrolia

Wczoraj pojawiły się informacje pochodzące od francuskich operatorów komórkowych, które wskazują, że konferencja Apple i prezentacja wszystkich tegorocznych iPhone’ów odbędzie się 12 września. Jeśli Apple trzymałoby się tradycji z ubiegłych lat, przedsprzedaż ruszyłaby w piątek 15 września, a telefony pojawiłyby się w sprzedaży w kolejny piątek, 22 września.

Rok temu nowe iPhone’y trafiłyby do sprzedaży w Polsce tydzień po premierze światowej. Jeśli tak samo stanie się w tym roku, iPhone’y 7s, 7s Plus i 8 zadebiutują nad Wisłą 29 września.

Dokładnie takie daty podaje informator Wyki, co daje dwie możliwości – albo Apple postąpi w tym roku dokładnie tak jak w ubiegłym, albo informator spekuluje na podstawie dat z zeszłego roku.

Ceny iPhone’a 7s i 7s Plus miałby być dokładnie takie same jak obecne ceny modeli 7/Plus, czyli:

iPhone 7

32 GB: 3349 zł
128 GB: 3879 zł
256 GB: 4399 zł

iPhone 7 Plus

32 GB: 3949 zł
128 GB: 4479 zł
256 GB: 4999 zł

Polskie ceny iPhone’a 8 miałyby natomiast wyglądać następująco:

4299 zł za najtańszy model iPhone’a 8 to zdecydowanie mniej niż spodziewaliśmy się do tej pory. Większość doniesień wskazywała na cenę 999 dol., co przy stosowanym obecnie przez Apple przeliczniku w polskim Apple Online Store przełożyłoby się na 5149 zł.

Być może Apple rzeczywiście będzie sprzedawał model 64 GB znacznie taniej niż pozostałe dwa, a może informator Wyki zasugerował się ceną zaprezentowanego wczoraj Galaxy Note 8, która w Polsce wynosi właśnie 4299 zł.

Oficjalne ceny poznamy już za kilka tygodni, być może właśnie 12 września.

Ankieta: ile jesteś w stanie zapłacić za iPhone’a 8?

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast, w którym rozmawiamy o iPhonie 8.

Więcej o iPhonie 8:

Wszystko o iPhonie 8.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Tomasz Wyka

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: