„Warto wydać kasę na…” – Mini Metro

Dawid Olczak   24 sierpnia 2017

„Warto wydać kasę na…” to nasz nowy cykl, w którym będziemy polecali Wam gry i aplikacje kosztujące więcej niż dolara czy dwa, ale naszym zdaniem na tyle dobre, że warte swojej ceny. Gry, które pochłoną nas bez reszty na długi czas i niezwykle przydatne aplikacje, na które warto wydać trochę więcej, niż zazwyczaj wydajemy na programy z App Store. 

Cały ja…

Obiecałem sobie, że nie będę już podchodził emocjonalnie do żadnej opisywanej przeze mnie gry czy aplikacji, ale przy Mini Metro naprawdę nie jestem w stanie tego uczynić.

Gra, którą chcę Wam polecić urzekła mnie pod każdym względem i sprawiała, że czasami potrafiłem tracić kontakt z rzeczywistością. Każdy, kto chodź raz w swoim życiu napotkał taką grę na swojej drodze dobrze wie o czym mówię.

Tak więc uważajcie i pamiętajcie, że Was ostrzegałem..

Mini Metro

W Mini Metro naszym zadaniem jest zbudowanie sieci metra tak, aby w jak najbardziej efektywny sposób przetransportować ludzi z punktu A do punktu B.

Każdy z pasażerów jest oznaczony ikonką w danym kształcie, który sugeruję nam do jakiego rodzaju stacji dana osoba chcę się dostać. Oczywiście jego podróż powinna odbyć się w jak najkrótszym czasie, ponieważ w innym przypadku stacja mogłaby zostać przepełniona, co kończy się naszym GAME_OVER.

Doba w Mini Metro trawa około 20 sekund naszego czasu, po tygodniu (140 sekundach) bez wpadki będziemy otrzymywać “nagrody” w postaci dodatkowego pociągu, linii metra, mostu czy tunelu.

Wydaje się łatwe, prawda? W rzeczywistości oczywiście tak nie jest – stacje kolejowe, które musimy ze sobą łączyć, potrafią wyrastać jak grzyby po deszczu. Ilość pociągów, linie metra czy tunele, z których możemy korzystać, przeważnie są dość mocno ograniczone.

Sytuacje, w których pociąg przyjeżdża w ostatniej chwili, odbierając zniecierpliwionych pasażerów, są tu codziennością. Dlatego, tak ważne jest przyjęcie odpowiedniej strategi już na samym początku rozgrywki – w innym przypadku nawet najmniejszy błąd popełniony na początku może doprowadzić do wielu komplikacji w przyszłości. Dzięki temu gra jest dość mocno emocjonująca i nie pozwala nam nawet na chwilę się rozproszyć, nawet jeśli się nam wydaję, że nic nas nie może już zaskoczyć.

Oczywiście w “standardowym” trybie gry możemy na bieżąco zmieniać układ trasy danej kolejki, lecz uwierzcie mi  – w ciągle zmieniającym się otoczeniu nie jest to łatwe.

Kiedy odblokujemy już wszystkie miasta, gra stworzona przez Dinosaur Polo Club nie da nam o sobie tak szybko zapomnieć. Do wyboru będziemy mieć dwa dodatkowe tryby: “Bez końca”, w którym nie musimy zważać na przepełnienie przystanków oraz tryb “ekstremalny”, w którym nie będziemy mogli usuwać już raz położonych torów.

Istnieje jeszcze tryb, który daję nam możliwość wzięcia udziału codziennym wyzwaniu, w którym rywalizujemy z innymi graczami na wybranej wcześniej trasie.

Podsumowanie

Wielką zaletą opisanej przeze mnie gry jest jej przejrzystość, grywalność oraz nieszablonowość, która z pewnością porwie Was na długie godziny. Również muzyka, która towarzyszy nam przez cały czas trwania rozgrywki, jest genialna. Choć chyba słowo “genialna” jest w tym przypadku zbyt powściągliwe.

Powinienem również wspomnieć, że samo Apple dostrzegło ogromny potencjał drzemiący w Mini Metro nadając jej tytuł „Mac App Store Game of The Year 2016”.

Wersję na Maca kupimy w Mac App Store za 47,99 zł, a na iPhone’a lub iPada w App Store za 23,99 zł.

Życzę Wam udanej zabawy z Mini Metro!

ThinkApple Poleca – aplikacje i gry:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Maki w chipami z serii "M" w rewelacyjnych cenach!

Dawid Olczak

Użytkownik sprzętów z nadgryzionym jabłkiem od 2010 roku.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: