“Let’s meet at our place” – wszystko, co musisz wiedzieć o audytorium Steve’a Jobsa

Daniel Berliński   7 września 2017

Wrześniowa konferencja Apple odbędzie się w tym roku po raz pierwszy w nowym kampusie w Cupertino. Audytorium, do którego zaproszono przyjaciół firmy, pracowników i prasę nosi imię Steve’a Jobsa – wizjonera, którego wspomnienie jest wciąż żywe w sercach wielu miłośników dawnego “awanturniczego” i awangardowego stylu podboju rynku. Przyjrzyjmy się więc budynkowi, którym Apple upamiętnia swojego legendarnego szefa.

Steve Jobs Theater zlokalizowany jest na terenie nowo powstałego kampusu Apple Park, na wzgórzu, najwyższym wzniesieniu całego kompleksu. Znana z wielu zdjęć szklana konstrukcja to jednak tylko lobby. Na wysokich na 6 metrów szklanych panelach wygiętego szkła osadzono 72-tonowy dach z włókna węglowego.

Cała reszta mieści się pod ziemią.

Na dół prowadzi para spiralnych schodów poprowadzonych wzdłuż ścian. Obok nich umieszczono po jednej obrotowej windzie (mają one tylko jedno wejście/wyjście, więc obracają się podczas jazdy, by można wysiąść przez te same drzwi, ale niejako po drugiej stronie).

Na dole, obok schodów, znajduje się ukryta ekspozycja – po prezentacji ruchoma ściana zostanie przesunięta i odsłoni stoły z nowymi modelami iPhone i innymi produktami, które Apple ogłosi podczas konferencji.

Znajdująca się pod ziemią widownia mieści tysiąc widzów. Wszystkie siedzenia są skórzane i każde z nich ma podobno wartość około 50 tysięcy złotych.

Tyle miejsc siedzących to więcej niż dotychczasowy punkt spotkań w kampusie Apple w Town Hall w Cupertino (ostatnio pokazano tam iPhone 5s), gdzie ilość miejsc wynosiła 350. Na premierę iPhone’a 6 Apple zaprosiło widzów do Yerba Buena Center w San Francisco, które mieści 755 osób. Zaś ostatnie dwa wrześniowe spotkania Apple poprowadziło w Bill Graham Civic Auditorium, które znajduje się również w San Francisco, ale jest oddalone od kampusu w Cupertino aż o 76 km. Tak dużą odległość rekompensowała jednak pojemność – sala pozwalała na zaproszenie aż 7000 osób.

Parking znajdujący się obok audytorium Steve’a Jobsa liczy 350 miejsc. Do lobby dojdziemy do niego deptakiem. Pracownicy zaś dostaną się do audytorium podziemnym tunelem z głównego budynku.

W ostatnim czasie upubliczniono zdjęcia wnętrza audytorium, które zostały wstawione na Google Maps pod koniec czerwca. Dają one ogólny zarys przestrzeni pod wzgórzem. Za tydzień miło je będzie porównać z finalnym efektem.

Konstrukcja i przygotowania obiektu zakończą się 12 września o 8 rano czasu miejscowego, na dwie godziny przed prezentacją.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji z konferencji Apple.

Zobacz też:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Z miłości do Apple

Daniel Berliński

Fan Apple, miłośnik pływania, czytam science fiction i fantasy.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: