iPhone X będzie wyposażony w sześciordzeniowy procesor A11 Fusion

Tomek Czech   10 września 2017

Aktualizacja: okazuje się, że A11 będzie jednak wyposażony w dwa rdzenie “ultraszybkie” i cztery o niższej wydajności (artykuł został poprawiony).

***

iOS 11 GM, które wyciekło wczoraj w nocy, zdradza kolejne tajemnice na temat nowych produktów Apple. W kodzie znaleziono właśnie informacje, że nowy procesor A11 Fusion będzie posiadał sześć rdzeni – dwa “szybkie” (nazwane Mistral) i cztery “wydajne energetycznie” (Monsoon).

Zastosowany w iPhonie 7/Plus chip A10 Fusion ma cztery rdzenie – dwa “ultraszybkie” i dwa “wysoce efektywne energetycznie” (tak je nazywa Apple). Natomiast procesor A10X Fusion, w który wyposażone są nowe iPady Pro, posiada trzy szybkie rdzenie (Hurricane) i trzy “wydajne” (Zephyr).

berrolia

Rdzenie “ultraszybkie” pracują wtedy, kiedy wykonujemy najbardziej wymagające zadania. Natomiast gdy wykonujemy zadania mniej wymagające (np. czytanie maili), „szybkie” procesory odpoczywają i niepotrzebnie nie drenują baterii (pracują wtedy jedynie rdzenie “energooszczędne”).

Wyposażony w sześć rdzeni A11 Fusion będzie szybszy i bardziej wydajny niż A10 Fusion, który i tak w dalszym ciągu jest zdecydowanie szybszy od wszystkich procesorów konkurencji, co potwierdziło wiele testów (w ostatnim z nich, zeszłoroczny iPhone 7 Plus z chipem A10 Fusion okazał się szybszy od najnowszego flagowca Samsunga – Galaxy Note8, wyposażonego w Snapdragon 835).

Tak jak A10X Fusion, również najnowszy chip będzie wykonany w technologii 10 nm.

W nowy procesor powinny zostać wyposażone wszystkie trzy nowe modele – iPhone 8, iPhone 8 Plus oraz flagowy iPhone X.

Więcej o iPhonie X:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Maty i powerbanki solarne Xtorm - nieograniczona energia w podróży!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: