Galaxy Note 8 zbliża się do zeszłorocznego iPhone’a 7 Plus pod względem wydajności (wideo)

Tomek Czech   4 września 2017

Od dawna wiemy, że m.in. dzięki świetnie skonstruowanemu procesorowi A10 Fusion, iPhone 7 to bardzo szybka i wydajna maszyna, która w testach wypada znacznie lepiej niż większość najnowszych flagowców konkurencji (m.in. Galaxy S8, LG G6, Goolge Pixel), posiadających więcej RAM i rdzeni w procesorach.

Pierwszym (i jak dotąd jedynym) smartfonem, który pokonał iPhone’a 7 Plus w teście szybkości był OnePlus 5. Ta sztuka nie udała się jednak zaprezentowanemu niedawno Note8, wyposażonemu w dwa razy więcej RAM (6 GB vs. 3 GB) i procesor z dwa razy większą ilością rdzeni (8 vs. 4) niż 7 Plus.

Ale topowy model Samsunga, który właśnie wchodzi na rynek, znacznie zbliżył się do zeszłorocznego iPhone’a (w porównaniu z S8/+): z większością zadań poradził sobie właściwie w tym samym czasie co iPhone, poległ na bardziej wymagającej próbie – eksporcie wideo 4k (zajęło mu to dwa razy więcej czasu).

Procesor Snapdragon 835 w nowym flagowcu Samsunga nie zbliża się osiągami do A10 Fusion: w teście single-core w Geekbench 4 osiągnął wynik dwa razy gorszy od iPhone’a (1880 vs. 3509), natomiast w teście multi-core zaledwie 5% więcej od iPhone’a (6269 vs. 5943), mimo że posiada procesor z dwa razy większą ilością rdzeni.

Trzeba jednak dodać, że Note8 osiągnął lepszy wynik w teście AnTuTu: 173430 vs. 137307 (choć najlepszy wynik iPhone’a 7 Plus ogłoszony oficjalnie przez AnTuTu to 181316).

Przeczytaj też:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: EverythingApplePro

Z miłości do Apple

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: