Wielki wyciek informacji o iPhonie X: wyświetlacz True Tone, funkcja Portrait Lighting, Face ID, Animoji, nowe funkcje przycisku Power

Tomek Czech   9 września 2017

Albo Apple ma nam do zaprezentowania na wtorkowej konferencji tak dużo nowości, że częścią z nich woli się podzielić jeszcze przed eventem, albo w tym roku naprawdę nie potrafią zapanować nad przeciekami. W nocy wyciekło iOS 11 Golden Master, czyli wersja najnowszego iOS, która powinna zostać udostępniona deweloperom dopiero po konferencji.

berrolia

Znaleziono w niej potwierdzenie wcześniejszych doniesień, że iPhone 8 (X/Edition) będzie posiadał wyświetlacz True Tone, w który obecnie wyposażone są tylko iPady Pro.

True Tone to funkcja automatycznego dopasowywania balansu bieli do otoczenia. Wyświetlany obraz dopasowywany jest już nie tylko do natężenie światła, ale też do jego temperatury barwowej, co ma dać wrażenie jeszcze bardziej naturalnych barw.

Phil Shiller mówił o nim tak: „Jeśli choć przez moment używałeś takiego wyświetlacza, nie będziesz chciał używać żadnego innego. To przełom”.

W iOS 11 GM znaleziono też informacje o nowej funkcji nazwanej Portrait Lighting. Ma ona rozszerzyć możliwości trybu portretowego symulując głębię obrazu poprzez dodanie efektów świetlnych. Do tej pory znaleziono pięć efektów: Contour Light, Natural Light, Stage Light, Stage Light Mono i Studio Light.

Oprogramowanie sugeruje też, że system rozpoznawania twarzy zostanie oficjalnie nazwany “Face ID” (jego robocza nazwa to “Pearl ID”). Znaleziono anmiację, która instruuje, jakie ruchy powinniśmy wykonać twarzą w procesie konfiguracji Face ID.

W iMessage pojawiły się też animowane emotikony 3D.

Pojawia się też nowa funkcja Animoji, która przy pomocy kamery 3D pozwoli tworzyć animowane emotikony, których wygląd odpowiada ekspresji naszej twarzy. Będziemy mogli nagrać też głos i wysłać takie emoji przez iMessage.

Potwierdza się też, że boczny przycisk Power będzie częściowo zastępował usunięty przycisk Home. Będzie nim można aktywować Siri, wyświetlić kary Apple Pay czy obsługiwać niektóre funkcje dostępności.

Więcej o iPhonie 8/X/Edition:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: 9to5Mac

Mac od ręki i w super cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: