Moje ulubione aplikacje na iPhone’a pomocne w szkole

Michał Liczbik   6 października 2017

Wielu z Was, podobnie jak ja, udało się ponownie do szkoły. Jest wiele aplikacji na iPhone’a, które znacznie ułatwiają nam życie podczas roku szkolnego. Oto moje ulubione:  

berrolia

Todoist

Todoist to aplikacja do zarządzania zadaniami. Rzeczą wyróżniającą ją od wielu innych tego typu rozwiązań jest możliwość udostępnienia projektu znajomym. Nie potrzeba do tego konta premium (które notabene łatwo jest uzyskać za darmo nawet na rok!).

Naszą pracę zdecydowanie usprawni posiadanie subskrypcji, co pozwala na dodawanie komentarzy do każdego zadania i otrzymywanie powiadomień. Wystarczy jednak, by chociaż jedna osoba posiadała konto premium i już jest to możliwe. 

Warto zachęcić do korzystania z Todoist całą klasę. Moja wpisuje do naszego projektu wszystkie zadania, sprawdziany, lektury czy rzeczy potrzebne na następną lekcję.

Przesył plików, np. zdjęć, pomaga osobie siedzącej w domu czuć się jak w szkole. 

CamScanner

Skoro o zdjęciach mowa. Komu nie zdarzyło się przepisywać zadania domowego, niech pierwszy rzuci kamieniem! Robienie tego na przerwach, ukrywając się po toaletach było ciężkie. Z pomocą przychodzi aplikacja CamScanner (darmowa). Pozwala ona zeskanować dowolny dokument i sprawić, by każdy mógł się bez problemu doczytać.

PhotoMath

To jednak nie wszystko. Co, jeśli nikt nie zrobi zadania z matematyki? Zrób je sam! Dobrze wszystkim znana aplikacja PhotoMath (darmowa) po przeskanowaniu równania, rozwiązuje je i pokazuje jak do tego doszła.

Nie używajcie jednak nadmiernie tego sposobu, matematyka jest ważna.

Chmura

Naturalnym towarzyszem każdego ucznia są chmury. Niezastąpioną okazuje się ta od Google, czyli Google Drive. Edycja dokumentów w czasie rzeczywistym z dodanymi do projektu kolegami jest niezastąpiona przy wspólnych pracach!

Dla osób robiących wiele projektów na komputerach z pracowni, ważne jest również przerzucanie ich np. na Dropboxa. Uczniowie z innych klas często robią “żarty”, czyli je usuwają.

Spendee

Spendee (darmowa) jest moim osobistym sposobem na oszczędzanie. Czas szkoły to również czas głodu. Brak możliwości podjadania z lodówki, ograniczenie w postaci ilości kanapek, HORROR! Wszystko sprowadza się do tego, że lokalne sklepy czy sklepik szkolny sporo na tym zyskują.

Spendee pozwala mi nad tym zapanować. Notuję tam wszystkie moje wydatki, a ich znakomite etykiety mówią mi na co w danym miesiącu wydałem pieniądze. Kiedy widzę, że etykieta “Jedzenie w szkole” zaczyna górować w moich wydatkach, zaczynam rezygnować z niektórych szkolnych rarytasów.

Polecam każdemu!

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast: Tydzień z iPhonem 8 Plus

Może Cię zainteresować:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Michał Liczbik

Uczeń technikum informatycznego. Maniak technologii. Z nadzieją, że wiele się jeszcze w życiu nauczy, i że jego teksty będą warte poświęconego czasu.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: