Raport: Apple rozważa stworzenie Apple Pencil dla iPhone’a; pracuje nad specjalnym procesorem

Tomek Czech   13 października 2017

Od dawna spekuluje się, że firma z Cupertino zamierza stworzyć Apple Pencil dla iPhone’a – mają już na to nawet kilka patentów. Dzisiaj o takich planach pisze The Investor: według źródeł w azjatyckich fabrykach partnerów Apple, firma pracuje nad nowym modelem iPhone’a ze wsparciem dla rysika.

Informatorzy twierdzą, że taki iPhone, sprzedawany razem z Apple Pencil, mógłby się pojawić na rynku w 2019 r. Firma z Cupertino ma też rozmawiać ze kilkoma producentami rysików na temat ewentualnej współpracy.

berrolia

Apple Pencil dla iPhone’a używałby innej technologi, niż S-Pen: rysik, w który wyposażony jest Galaxy Note, działa na zasadzie rezonansu elektromagnetycznego (EMR), do czego potrzebne są dodatkowe panele pod ekranem. Rysik do smartofna Apple wyposażony byłby w superkondensator – zaletą takich rysików są niższe koszty produkcji i szybsze ładowanie. Korzystanie z nich bardziej przypomina też używanie klasycznego długopisu/ołówka.

Według The Investor, Apple pracuje też nad nowym procesorem z serii A, który zapewniałby lepsze wsparcie dla rozpoznawania pisma odręcznego.

Informatorzy twierdzą, że wyświetlacz w iPhonie X zapewniałby bardziej zaawansowane rozpoznawanie dotyku (być może również wsparcie dla Apple Pencil), gdyby tylko umożliwiał to procesor A11 Bionic.

Dlaczego kupię iPhone’a X?

Przeczytaj też:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: The Investor

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: