iPhone X pokaże powiadomienia tylko właścicielowi

Tomek Czech   14 października 2017

Face ID sprawi, że używanie biometrii w iPhonie X będzie właściwie niezauważalne przez użytkownika – odblokujemy telefon czy zalogujemy się do aplikacji po prostu patrząc na ekran. Jedna, drobna zmiana w iOS 11 sprawi też, z otrzymywanie i odczytywanie powiadomień na iPhonie X będzie jednocześnie wygodne i bezpieczne.

berrolia

We wcześniejszych wersjach iOS mogliśmy wybrać opcję ukrywania treści powiadomień na ekranie blokady dla wybranych aplikacji natywnych (m.in. Wiadomości czy Mail) i niektórych aplikacji firm trzecich. W iOS 11 mamy możliwość wybrania tej opcji jednocześnie dla wszystkich aplikacji.

Ustawienia -> Powiadomienia -> Podglądy

Na ekranie blokady podgląd powiadomienia mogą nie być wyświetlane nigdy, albo pojawiać się zawsze lub tylko, gdy telefon jest odblokowany – żeby odczytać treść powiadomienia, musimy wtedy użyć Touch ID przykładając palec do przycisku Home (musimy mieć wtedy odznaczoną opcję “Przyłóż palec, aby otworzyć” w ustawieniach dostępności).

Tymczasem na iPhonie X, żeby zobaczyć treść powiadomienia, nie będziemy musieli w takiej sytuacji wykonywać żadnego gestu, nawet przykładać palca. Wystarczy, ze spojrzymy na ekran, a Face ID odblokuje telefon i wyświetli podgląd wiadomości.

Apple zapewnia, że ich system rozpoznawania twarzy jest bardzo szybki i telefon będzie odblokowany właściwie w tym samym momencie, w którym nasz wzrok wyląduje na ekranie. Na wyświetlenie powiadomień nie będziemy więc musieli specjalnie “czekać”.

Jak to będzie wyglądało w rzeczywistości? Przekonamy się już 3 listopada, w dniu światowej (i polskiej) premiery iPhone’a X.

Przedsprzedaż rusza w piątek, 27 października, o godzinie 9:01.

Więcej o iPhonie X:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Produkty Apple w super cenach

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: