Dzięki Face ID iPhone X oszczędza baterię, gdy na niego nie patrzymy

Tomek Czech   3 listopada 2017

W rozmowie z Mashable (i kilkoma innymi mediami) Craig Federighi zdradził, że Face ID pozwoli zaoszczędzić iPhone’owi X trochę energii. Wszystko dzięki systemowi rozpoznawania twarzy i kamerze TruDepth, która potrafi rozpoznać, czy w danym momencie patrzymy na ekran – jeśli nie, ekran po krótkiej chwili zostanie przyciemniony, a potem zupełnie wyłączony, nie zużywając niepotrzebnie baterii.

Federighi wyjaśnił, że kamera nie wykonuje skanów twarzy cały czas, ale w określonych momentach. Dodatkowo, uczy się naszych zachowań i po pewnym czasie powinna jeszcze sprawniej rozpoznawać, czy patrzymy na wyświetlacz, czy nie. Dzięki temu długość pracy na baterii może się z biegiem czasu jeszcze nieco wydłużyć.

Funkcja ta przyda się też w innym sytuacjach – podczas czytania dłuższego tekstu, system nie przyciemni lub nie wyłączy ekranu, gdy przez dłuższy czas go nie dotkniemy, bo będzie wiedział, że cały czas patrzymy na ekran. Nie będziemy musieli co pewien czas dotykać wyświetlacza tylko po to, żeby pozostał włączony.

“Spojrzenie jest teraz takim wirtualnym tapnięciem” – powiedział Federighi.

Inną ciekawą funkcją możliwą dzięki Face ID jest pokazywanie treści powiadomień na ekranie blokady tylko właścicielowi telefonu (czytaj więcej).
Więcej o iPhonie X:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Mashable, Nicole Nguyen

Z miłości do Apple

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: