Nareszcie! Dzięki tej funkcji korzystanie z iPhone’a X będzie wygodniejsze (wideo)

Tomek Czech   27 października 2017

Nie lubię przełączania pomiędzy aplikacjami na iPhonie – przez te wszystkie lata nie przekonałem się ani do “tradycyjnego” sposobu, przez tzw. app switcher, czyli kliknięcia dwa razy w Home i wyboru karty poprzednio otwartej aplikacji, ani nowszej metody z użyciem 3D Touch (mocniejsze przyciśnięcie lewej krawędzi ekranu i szybkie przeciągnięcie w prawo). Pierwszy sposób jest zbyt wolny, drugi to hit or miss (wymaga precyzji i koncentracji – trzeba odpowiednio mocno nacisnąć w określonym miejscu, żeby aktywować 3D Touch i odpowiednio szybko przeciągnąć palcem po ekranie, żeby przełączyć aplikację, a nie przejść do widoku otwartych kart).

Na iPadzie wygląda to znacznie lepiej – przeciągnięcie czterema palcami po ekranie to jeden z najczęściej wykonywanych przeze mnie gestów podczas używania tabletu. Wydaje mi się, że 4,7- czy 5,5-calowy ekran iPhone’a jest dostatecznie duży, żeby zastosować na nim przełączanie znane z iPada, ale Apple uparcie nie dodaje takiej możliwości (pewnie, jak zwykle, ma ku temu jakieś powody).

berrolia

Dlatego bardzo ucieszyłem się, gdy na wrześniowej konferencji okazało się, że przechodzenie pomiędzy aplikacjami w iPhonie X będzie znacznie prostsze niż w poprzednich modelach. Ba, łatwiejsze nawet niż na iPadzie  – wystarczy przeciągnąć palcem po dolnej części ekranu.

Craig Federighi zaprezentował to na scenie:

W sieci pojawiło się jednak wideo z iPhonem X, na którym przełączanie pomiędzy aplikacjami wygląda nieco inaczej – inny jest gest, inna jest animacja “skaczących” kart aplikacji. Wygląda to tak:

Autor wideo wyjaśnił, że działają oba sposoby. Ten zaprezentowany przez Federighi jest z pewnoscią szybszy i wygodniejszy.

Nareszcie!

Premiera iPhone’a X odbędzie się 3 listopada. Przedsprzedaż rusza już dzisiaj o godzinie 9:01 (polskiego czasu).

Pierwsza recenzja iPhone’a X: „Game changer!”

Więcej o iPhonie X: 

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Webastiaan the Sith

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: