iPhone Xc: plastikowy, bezramkowy, z Face ID, w wielu kolorach – tańszy iPhone za około 2700 zł (koncept)

Tomek Czech   11 grudnia 2017

Według ostatnich doniesień, w 2018 r. Apple wprowadzi na rynek trzy nowe iPhone’y – jednym z nich ma być model z ekranem LCD 6,1″, który, choć będzie posiadał Face ID i bezramkową konstrukcję, będzie tańszy od dwóch flagowców z wyświetlaczem OLED, następców iPhone’a X.

Serwis iDropNews przedstawił właśnie projekt takiego modelu – iPhone’a Xc. Ich zdaniem najlepszym materiałem obudowy byłby poliwęglan – dokładnie taki, jaki zastosowano w iPhonie 5C: to dość tani materiał, łatwy w produkcji, bardziej odporny na uderzenia i upadki niż szkło, w dodatku umożliwiałby ładowanie bezprzewodowe.

berrolia

iPhone Xc byłby tańszy od flagowych modeli nie tylko m.in. dzięki zastosowaniu tańszej obudowy, ale też tańszego wyświetlacza (OLED jest ponad 2x droższy niż LCD), być może też “starszego” procesora, czyli tego z tegorocznych modeli – A11 Bionic (dwa pozostałe iPhone’y byłyby oczywiście wyposażone w chip A12).

Według iDropNews, żeby odnieść rynkowy sukces, iPhone Xc nie mógłby kosztować więcej niż 549 dol. (około 2700 zł). Moim zdaniem, nie ma praktycznie żadnych szans, żeby Apple sprzedawało tak tanio iPhone’a z tak duzym (6,1″) wyświetlaczem edge-to-edge, z kamerą TrueDepth i ładowaniem bezpezwodowym. Oceniam, że kosztowałby on co najmniej tyle, ile iPhone 8, czyli około 699 dol. (3500 zł).

Dajcie znać, co myślicie o pomyśle kolorowego, plastikowego iPhone’a Xc.

iPhone Xc

Autorem renderów jest Martin Hajek.

Zobacz: MacBooki Pro tańsze nawet o 2100 zł

Więcej o iPhone’ach z 2018:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: iDropNews

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: