Cook: w nowym iOS użytkownicy będą mogli zdecydować, czy ich iPhone będzie spowalniany czy nie

by Tomek Czech on 18 stycznia 2018

W wywiadzie dla ABC News Tim Cook odniósł się do sprawy spowalniania iPhone’ów ze zużytą baterią. Szef Apple zdradził, że już w przyszłym miesiącu firma udostępni pierwszą betę nowego iOS, w którym pojawi się obiecana informacja o stanie baterii naszego urządzenia.

berrolia

Ale na tym nie koniec – Cook zdradził też, że użytkownik będzie mógł sam zdecydować, czy jego iPhone będzie spowalniany czy nie w sytuacji, gdy bateria w nim będzie już mocno zużyta. Jeśli będziemy woleli, żeby iPhone niespodziewanie wyłączał się od czasu do czasu, ale za to działał szybciej, to będziemy mogli wyłączyć tryb ograniczania mocy procesora, który będzie domyślnym ustawieniem.

Cook zaznaczył, że Apple nie będzie rekomendowało wyłączania tego trybu.

Oczywiście alternatywnym (i chyba najlepszym w takiej sytuacji) rozwiązaniem będzie skorzystanie z programu tańszej wymiany baterii, który wystartował na początku stycznia i potrwa do końca tego roku.

Wszystko o programie wymiany baterii i spowalnianiu iPhone’ów:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Tomek Czech

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.
Twitter: @finicestfini
Tomek Czech

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page

Previous post:

Next post: