Nowy, modułowy Mac Pro zadebiutuje w 2019 r. Apple pracuje też nad nowym monitorem

Tomek Czech   5 kwietnia 2018

Rok temu Apple ogłosiło, że pracuje nad nowym, całkowicie odmienionym modelem Maca Pro, wyposażonym w najwydajniejsze z istniejących CPU i GPU, którego dzięki modułowej konstrukcji będzie można często i w łatwy sposób odświeżać. Firma nie zdradziła wtedy jednak daty premiery nowego komputera dla profesjonalistów. Dziś wiemy już, że nowy Mac Pro pojawi się na rynku w 2019 roku.

berrolia

Poinformował o tym redaktor naczelny TechCrunch, Matthew Panzarino, którego Apple zaprosiło do swojej siedziby, żeby opowiedzieć mu (a za jego pośrednictwem całemu światu) o planach dotyczących Maca Pro i dacie jego debiutu.

Nowy Mac Pro

Nie poznaliśmy jednak dokładnej daty premiery – wiemy tylko, że komputer trafi do sprzedaży w 2019 r. (przy okazji dowiedzieliśmy się też, że nie mamy się go spodziewać już w tym roku, na co nastawiało się wielu użytkowników).

Jednym z powodów, dla których Apple postanowiło poinformować o swoich planach już teraz jest, jak sami przyznają, ułatwienie decyzji zakupowych tym, którzy planują w najbliższym czasie kupić Maca, głównie do zadań profesjonalnych (i przede wszystkim dużym firmom) – mogą oni bez obaw zainwestować w iMaca Pro, najpotężniejszy komputer Apple w tej chwili, nie martwiąc się o to, że lada moment na rynku pojawi się jeszcze bardziej potężny Mac Pro.

Oczywiście innym powodem, tak jak przed rokiem, jest wysłanie przesłania do użytkowników Pro, że Apple nie zapomina o nich i przygotowuje dla nich coś specjalnego.

Pro Workflow Team

W celu stworzenia jak najlepszego produktu, a właściwe całej serii produktów do zastosowań profesjonalnych, Apple powołało specjalną grupę o nazwie Pro Workflow Team.

Zaczynając pracę nad nowym Makiem Pro firma wyszła z założenia, że profesjonaliści to bardzo zróżnicowana grupa, o różnych potrzebach i różnych sposobach pracy. Dlatego jednym z głównych zadań Pro Workflow Team jest dokładne przypatrywanie się pracy profesjonalistów używających Maców, analiza ich sposobu wykonywania i organizacji zadań (workflows).

Apple zatrudniło nawet tymczasowo wielu profesjonalistów z różnych dziedzin, którzy pod okiem członków grupy pracowali na Macach nad własnymi projektami. Zebrane w ten sposób informacje mają pomóc w stworzeniu optymalnych rozwiązań – hardware’owych i software’owych – dla sektora “pro”.

Nowy monitor od Apple

Na spotkaniu z Panzarino Apple potwierdziło też, że pracuje nad monitorem tworzonym z myślą o pracy z Makiem Pro. Według Thoma Holwerda z OSnews, który już rok temu podawał informacje, że nowy Mac Pro pojawi się dopiero w 2019 r., będzie to monitor 8K.

Holwerd twierdził też, że Apple pracuje nad nowym modelem MacBooka Pro bez Touch Bara oraz możliwością łączenia Maca z iPadem Pro, który byłby w takiej konfiguracji używany np. jako tablet graficzny.

Mac Pro 2 – koncept

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: TechCrunch
Grafika: CURVED

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: