Raport: nowy iPhone z potrójną kamerą z technologią “3D sensing” i większym zoomem optycznym

Tomek Czech   28 maja 2018

Tajwański serwis Economic Daily News po raz kolejny donosi, że w następnym roku Apple wprowadzi na rynek co najmniej jeden model iPhone’a z potrójną tylną kamerą. Tym razem powołuje się na informacje pozyskane od Jialina Lu, analityka firmy Deutsche Securities.

berrolia

Analityk twierdzi, że kamera będzie miała możliwość “widzenia stereoskopowego”, co umożliwi uchwycenie głębi obrazu i lepsze ocenienie odległości iPhone’a od “widzianych” przedmiotów niż ma to miejsce w przypadku technologii Time-of-Flight (ToF). Lu nazywa ten system “3D sensing”, czyli dokładnie tak, jak analityk Ming-Chi Kuo nazywał system użyty przez Apple w przedniej kamerze (TrueDepth) w iPhonie X.

3D Sensing w tylnej kamerze nowego iPhone’a ma służyć przede wszystkim aplikacjom i funkcjom wykorzystującym rozszerzoną rzeczywistość.

Trzeci obiektyw nowej kamery ma umożliwić większy zoom optyczny. Analityk nie podaje więcej szczegółów, ale należy spodziewać się 3-krotnego zoomu. Obecne modele – iPhone 7 Plus, 8 Plus i iPhone X mają podwójną kamerę z zoomem optycznym x2.

Wśród dostępnych już na rynku flagowych smartfonów innych firm w kamerę z trzema obiektywami wyposażony jest Huawei P20 Pro. Są to dwa obiektywy szerokokątne 40 MP (RGB, przesłona f/1.8) i 20 MP (monochromatyczny, f/1.6) oraz teleobiektyw 8 MP (f/2.4) z trzykrotnym zoomem optycznym.

Więcej o nowych iPhone’ach (2018):

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Economic Daily News, za MacRumors
Grafika: iDrop News

Black Friday - słuchawki bezprzewodowe z ANC BEOPLAY H9 3rd Gen tańsze o 700 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: