Być może poznaliśmy rozdzielczość olbrzymiego ekranu 6,5-calowego “iPhone’a X Plus”

Tomek Czech   8 czerwca 2018

Redaktorzy BGR znaleźli w statystykach Google Analytics ślady nowego urządzenia, które może być prototypem 6,5-calowego “iPhone’a X Plus”, którego premiera spodziewana jest jesienią. Podejrzenia BGR potwierdził na Twitterze dobrze poinformowany Mark Gurman z Bloomberga.

berrolia

Google Analytics pokazuje, że stronę BGR odwiedzano wielokrotnie na urządzeniach z iOS 12 jeszcze przed premierą nowego systemu na WWDC. Byli to najprawdopodobniej pracownicy Apple, testujący nowy iOS.

Co ciekawe, kilka wejść wykonano z urządzenia o rozdzielczości ekranu 414 x 896 (punktów, nie pikseli).

Wyrażona w punktach rozdzielczość wyświetlacza iPhone’a X to 375 x 812, co przy przeskalowaniu z użyciem stosowanego w tym przypadku przez Apple mnożnika x3 daje rozdzielczość w pikselach 1125 x 2436.

Jeśli Apple użyje tego samego mnożnika w przypadku 6,5-calowego “iPhone’a X Plus”, jego 6,5-calowy ekran będzie miał rozdzielczość w pikselach 1242 x 2688. Jeśli jednak użyłoby mnożnika 2,608 stosowanego do tej pory w modelach Plus, wyświetlacz nowego telefonu miałby rozdzielczość 1080 x 2336.

Wydaje się jednak, że rozdzielczość będzie wynosiła 1242 x 2688. Potwierdził to Mark Gurman.

Oprócz 6,5-calowego “iPhone’a X Plus” z ekranem OLED, we wrześniu spodziewana jest też premiera iPhone’a X drugiej generacji (oczywiście również z ekranem OLED) oraz tańszego od nich modelu z ekranem LCD 6,1″.

Więcej o nowych iPhone’ach (2018):

HIT TYGODNIA: skórzany pasek do Apple Watcha Stroband + promocja na inne paski Tech-Protect

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: BGR
Grafika: Concept Creator

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: