Szybkie ładowanie iPhone’a prosto z pudełka – wyciekają zdjęcia rzekomo przedstawiające nową ładowarkę do iPhone’a

Tomek Czech   2 lipca 2018

Od pewnego czasu pojawiają się doniesienia, że od tego roku Apple będzie dołączać do iPhone’a ładowarkę ze złączem USB-C, która pozwoli szybciej ładować telefon. Dzisiaj japońska strona MacOtakara opublikowała zdjęcia (powyżej) mające przedstawiać nowy domyślny zasilacz do iPhone’a.

berrolia

Widać na nich ładowarkę z zaokrąglonymi krawędziami – co zgadza się z wcześniejszymi informacjami – z jednym portem USB-C, zamiast obecnego klasycznego USB-A.

Ładowarka ma mieć 18 W mocy, czyli znacznie więcej od obecnych 5 W. W pudełku ma się też znaleźć kabel USB-C -> Lightning.

Nowy zasilacz najprawdopodobniej będzie wspierała technologię USB-C Power Delivery, pozwalającą na szybkie ładowanie iPhone’a.

Wsparcie dla USB-C PD mają iPhone’y 8/8 Plus i X. Apple podaje, że dzięki temu można je ładować od 0 do 50% w 30 minut. Potrzeba do tego jednak ładowarki USB-C, którą – jeśli nie mamy MacBooka lub nowego modelu – musimy dokupić osobno.

Jest szansa, że już we wrześniu to się zmieni.

HIT DNIA: Puro Dual iPower – szybki powerbank i stacja dokująca do Apple Watcha jednocześnie

Źródło: MacOtakara

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: