Już niedługo na Allegro zapłacimy przy użyciu Apple Pay

Tomek Czech   4 lipca 2018

Jak dowiedział się właśnie Jacek Uryniuk z Cashless, już niedługo będziemy mieli możliwość płacenie za zakupy na Allegro za pomocą Apple Pay. Oczywiście w tak dużej firmie “niedługo” to nie kwestia tygodni, tylko raczej miesięcy – rzecznik prasowy Allegro, Paweł Klimiuk, powiedział Cashless, że powinno się to stać właśnie “w ciągu kilku najbliższych miesięcy”.

berrolia

Rzecznik nie zadeklarował żadnego konkretnego terminu.

Dodał, że Allegro jest pozytywnie zaskoczone szybką adaptacją Apple Pay w Polsce. Jak podało Cashless w zeszłym tygodniu, po 10 dniach od premiery z usługi korzystało już w naszym kraju około 200 tys. osób.

Paweł Klimiuk nie powiedział, z którym z integratorów płatności internetowych Allegro wdroży rozwiązanie Apple Pay. Przypomnę, że większość transakcji dokonywanych na tej platformie obsługuje spółka PayU, która do niedawna była jedynym dostawcą usług płatniczych na Allegro. Od jesieni ubiegłego roku jednak płatności na platformie obsługuje także operator usługi Przelewy24.

Płacenie przy użyciu Apple Pay w sklepach internetowych jest niesamowicie łatwe i wygodne – na iPhonie, iPadzie i MacBooku z Touch ID płacimy po prostu przez przyłożenie palca do czytnika linii papilarnych (na iPhonie X telefon musi jedynie rozpoznać naszą twarz), na MacBooku bez Touch ID możemy płacić posiłkując się iPhonem czy Apple Watchem.

Sprawdź nasz przewodnik: Jak używać Apple Pay – wszystko, co musisz wiedzieć

Więcej o Apple Pay:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Cashless

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: