Już niedługo będziemy mogli płacić Apple Pay w sklepach internetowych. Również w ThinkStore

Tomek Czech   12 lipca 2018

Jak podaje Jacek Uryniuk z Cashless, już wkrótce za zakupy w większości polskich sklepów internetowych będziemy mogli płacić przy użyciu Apple Pay – stanie się to możliwe dzięki temu, że usługę tę wdrożą dwie największe w Polsce platformy obsługujące płatności online – PayU i Przelewy24.

berrolia

Uryniuk pisze, że ze słów Igi Mrowińskiej z biura prasowego Przelewy24 wynika, że wkrótce wszystkie sklepy obsługiwane przez tę firmę będą mogły zaoferować płatności Apple Pay. Rzeczniczka nie udzieliła jednak żadnych informacji na temat terminu wprowadzenia usługi.

Nad wdrożeniem Apple Pay pracuje również PayU – jeden z czytelników Cashless podesłał serwisowi maila, którego otrzymał z biura obsługi klientów tej firmy:

Potwierdzam, że PayU rozważa wprowadzenie Apple Pay jako metody płatności dostępnej w zakupach e-commerce. Trwają rozmowy ze sklepami w zakresie harmonogramu wdrożenia tej usługi.

Potwierdziła to Justyna Grzyl z biura prasowego PayU:

Jesteśmy gotowi do wdrożenia Apple Pay i chętnie będziemy wspierać sprzedawców zainteresowanych udostępnieniem tego nowego rozwiązania płatniczego klientom w Polsce.

Jak tylko Apple Pay zostanie udostępnione przez PayU, będzie można płacić tą metodą w ThinkStore.

Już niedługo przy użyciu Apple Pay zapłacimy też na Allegro.

Więcej o Apple Pay w Polsce:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Cashless

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: