Badania pokazują, że iPhone’y najwolniej tracą na wartości – tydzień przed premierą jego następcy, iPhone X cały czas jest warty 68% początkowej ceny

Łukasz Bernaczyk   7 września 2018

Do premiery nowych iPhone’ów 2018 został niespełna tydzień. Mogłoby się wydawać, że to bardzo dobry moment, by tanio kupić iPhone’a X – bo przecież ma już prawie rok, a za chwilę zobaczymy jego następcę. Niestety, “iks” wciąż jest drogi. 

berrolia

Badania rynkowe dotyczące utraty wartości smartfonów wraz z czasem, który upłynął od premiery, przeprowadzonej przez firmę zajmująca się wykupem używanych smartfonów – MusicMagpie, nie pozostawiają złudzeń – spośród wszystkich smartfonów najlepiej cenę “trzymają” iPhone’e, zwłaszcza iPhone X.

Po niemal roku od premiery, “iks” stracił tylko 32% wartości. iPhone 8 Plus – 43%, iPhone 8 – 45%, a iPhone 7 zmniejszył swoją wartość początkową o 44%.

Dla porównania, Samsung Galaxy S9+, którego premiera odbyła się zaledwie sześć miesięcy temu, stracił już prawie połowę wartości, a najgorszy w zestawieniu HTC Desire 82 po roku od premiery obniżył swoją wartość o 95%.

Natomiast jeśli spojrzeć nie na konkretne modele, tylko na producentów telefonów, to najmniej wartościowo tracą smartfony Apple, bo 45%, a najwięcej OnePlus, które obniżają swoją cenę o 97%. Premiera trzech nowych modeli iPhone’a odbędzie się już w najbliższą środę, 12 września. Keynote startuje o 19:00 (polskiego czasu).

W międzyczasie możecie wziąć udział w naszym konkursie – żeby wygrać świetną nagrodę ufundowaną przez ThinkStore, należy odgadnąć nazwy wszystkich nowych iPhone’ów, które Apple pokaże 12 września. Kto pierwszy, ten lepszy!

Źródło

MacBooki Pro i Air w zaawansowanych konfiguracjach dostępne od ręki w Lantre

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: