Do sieci trafiają zdjęcia rzekomo przedstawiające iPhone’a Xc (“iPhone’a 9”) w wielu kolorach i z dual SIM

Tomek Czech   10 września 2018

W sieci pojawiły się zdjęcia, które rzekomo przedstawiają nowego, tańszego iPhone’a Xc/9. Nie jest jasne, czy są to po prostu zdjęcia chińskich atrap nowego smartfona z Cupertino, czy prawdziwe prototypy stworzone dla Apple, jak twierdzi znany leaker Ben Geskin.

Fotografie pokazują iPhone’a 6,1″ w kolorze białym (srebrnym), czerwonym, różowego złota oraz…, no właśnie – jeden z telefonów na pierwszy rzuty oka wydaje się być w kolorze granatowym, ale prawdopodobnie jest to gwiezdna szarość, która na zdjęciach w pewnych warunkach oświetleniowych wygląda często jak ciemnoniebieski.

Telefony mają pojedynczą tylną kamerę oraz szklaną obudowę, dzięki której będą mogły być ładowane bezprzewodowo.

Widzimy też tackę SIM z miejscem na dwie karty, co potwierdzałoby doniesienia, że nowy iPhone będzie dostępny w opcji dual SIM (na niektórych rynkach).

iPhone 9 czy iPhone Xc?

Tańszy iPhone z ekranem LCD jest najczęściej określany jako “iPhone 9”, ale są małe szanse, że Apple nazwie tak ten model, bo ma mieć on dizajn iPhone’a X – “dziewiątką” odbierana byłaby jako następca iPhone’a 8 ze starą konstrukcją z ramkami.

Wczoraj w sieci pojawiły się zdjęcia, które rzekomo zostały zrobione na szkoleniu dla pracowników China Mobile – najtańszy z trzech nowych iPhone’ów jest nazwany na widocznym tam slajdzie “iPhone Xc” (a dwa modele OLED figurują tam jako “iPhone Xs” oraz “iPhone Xs Plus”).

Wszystkiego dowiemy się już w środę – konferencja Apple, na której zostaną zaprezentowane nowe iPhone’y, rusza o 19:00 (polskiego czasu).

W międzyczasie możecie wziąć udział w naszym konkursie – żeby wygrać świetną nagrodę ufundowaną przez ThinkStore, należy odgadnąć nazwy wszystkich nowych iPhone’ów, które Apple pokaże 12 września. Kto pierwszy, ten lepszy!

Z miłości do Apple

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: