Apple Pay w PKO BP opóźnione do października

Tomek Czech   10 września 2018

BKO BP zapowiadało wprowadzenie Apple Pay w trzecim kwartale tego roku, czyli do końca września. Wydaje się jednak, że debiut mobilnych płatności od Apple w największy polskim banku zostanie przeniesiony na październik przez premierę nowych iPhone’ów.

berrolia

Start Apple Pay w PKO BP opóźniony

Takie informacje podaje dzisiaj Jacek Uryniuk z Cashless.

Z nieoficjalnych, acz potwierdzonych w dwóch niezależnych źródłach informacji wynika, że klienci PKO czekający na wrześniowy debiut Apple Pay w ich banku, będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Komercyjny start usługi przesunięto na październik, a konkretna data startu tych płatności mobilnych nie jest jeszcze znana.

Jak się dowiaduję, powodem przesunięcia wdrożenia (…) jest debiut nowych telefonów iPhone. W związku z nim w okresie od 12 do 28 września firma Apple nie pozwala na żadne związane z marką wydarzenia, które mogłyby przysłonić główny event.

Według Uryniuka, jest szansa, że Apple Pay w PKO BP będzie dostępne od 4 października.

Debiut Apple Pay w PKO będzie możliwy zatem dopiero w październiku, a pierwszym prawdopodobnym terminem jest czwarty dzień tego miesiąca.

Apple Pay w PKO BP będą mogli używać posiadacze kart debetowych i kredytowych zarówno Mastercard, jak i Visa.

Redaktor naczelny Cashless pisze, że testy działania usługi przebiegają pomyślnie.

Testy rozwiązania przebiegają zgodnie z planem i pierwsi użytkownicy wydanych przez PKO kart już płacą iPhone’ami.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: