Oficjalnie: Apple Pay w PKO BP “do końca września”. A może już na dniach?

Łukasz Bernaczyk   10 sierpnia 2018

Jeżeli masz rachunek w PKO BP, z pewnością ucieszy cię ta informacja – bank testuje już Apple Pay. Co prawda oficjalnie zapowiedział dzisiaj, że płatności mobile od Apple udostępni swoim klientom “do końca września”, ale być może stanie się to już na dniach.

berrolia

Apple Pay w PKO BP

O tym, że Apple Pay trafi do PKO BP wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu. Sam Bank chwalił się tym na portalach społecznościowych i na swoje stronie. Kwestią nie było „czy”, tylko „kiedy”. Oficjalnie i dość powściągliwie mówiono, że będzie to trzeci kwartał tego roku.

Dzisiaj, przy okazji wprowadzenia Garmin Pay, PKO PB potwierdził, że premiera Apple Pay odbędzie się przed końcem obecnego kwartału.

Ale być może stanie się to już niedługo – wiemy, że bank jest już w ostatniej fazie wdrożeniowej i rozpoczął testowanie płatności Apple Pay, a świadczy o tym… regulamin Garmin Pay.

Tak, dobrze przeczytaliście – jeżeli spróbujecie dodać kartę Visa banku PKO BP do aplikacji Wallet na iPhonie, oczom Waszym ukaże się taki oto regulamin Garmin Pay.

Regulamin to po prostu kopia tekstu z Garmin Pay, która jeszcze nie została podmieniona na właściwy tekst. Ostatecznie nie uda się Wam dodać karty Visa, bo prawdopodobnie można dodać tylko karty z określonymi numerami, służące do testowania.

Brak możliwości dodania karty Master nie oznacza, że tego typu karty nie będą obsługiwane – po prostu ich obsługa odbywa się w nieco inny technicznie sposób i na tę chwilę nie zostały dodane.

Skoro PKO Bank jest już w ostatniej fazie wdrożeniowej Apple Pay, to jest duża szansa, że usługa zostanie udostępniona być może już w najbliższych dniach i nie będzie trzeba na nią czekać do końca września.

Jeśli nie wiesz jak skonfigurować Apple Pay lub masz inne trudności z tą usługą, zapraszam do naszego kompletnego przewodnika po Apple Pay –  znajdziesz tam wszystko, co musisz wiedzieć na temat mobilnych płatności z Cupertino.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: