Poznaliśmy datę premiery nowych iPhone’ów w Polsce?

Tomek Czech   10 września 2018

Aktualizacja: zobacz gdzie i jak oglądać dzisiejszą konferencję Apple na żywo.

Wiemy, że nowe iPhone’y – iPhone Xs, iPhone Xs Max/Plus i iPhone Xc/9 – zostaną zaprezentowane w najbliższą środę, 12 września. Jeśli Apple będzie się trzymało harmonogramu z ubiegłych lat, to preordery ruszą w piątek, 14 września, a telefony trafią do sprzedaży tydzień później – w piątek, 21 września.

Kiedy będą dostępne w Polsce?

berrolia

Nowy iPhone’y (2018) – kiedy w Polsce?

To zależy od tego, w której grupie państw znajdzie się w tym roku Polska. W poprzednich latach byliśmy w drugiej lub nawet trzeciej grupie krajów, w których debiutował nowy iPhone.

W ubiegłym roku, iPhone X pojawił się u nas już w dniu premiery światowej, ale iPhone 8 był dostępny w Polsce tydzień po światowym debiucie.

Wygląda na to, że tegoroczne iPhone’y też trafią do nas z tygodniowym opóźnieniem. W dzisiejszym tekście o opóźnieniu Apple Pay w PKO BP, Jacek Uryniuk z Cashless pisze, że powodem tego opóźnienia jest premiera nowych iPhone’ów:

Jak się dowiaduję, powodem przesunięcia wdrożenia (…) jest debiut nowych telefonów iPhone. W związku z nim w okresie od 12 do 28 września firma Apple nie pozwala na żadne związane z marką wydarzenia, które mogłyby przysłonić główny event.

Dlaczego aż do 28 września? Jeśli światowa premiera odbędzie się, jak w ubiegłych latach – w piątek następnego tygodnia po konferencji, czyli 21 września, to w drugiej grupie państw nowe iPhone’y mogłyby zadebiutować dokładnie tydzień później, czyli właśnie 28 września.

Skoro PKO BP nie dostało od Apple pozwolenia na start z Apple Pay aż do 28 września, to bardzo prawdopodobne, że właśnie tego dnia nowe iPhone’u mogłyby trafić do sprzedaży w Polsce.

Jest też oczywiście taka możliwość, że dopiero 28 września będzie miała miejsce światowa premiera tegorocznych iPhone’ów i Polska znajdzie się w pierwszej grupie krajów.

Bardziej prawdopodobny jest jednak pierwszy scenariusz.

iPhone 13 i 13 Pro już w sprzedaży!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: