MacBooki na procesorach Apple? Tak, ale niestety jeszcze nie na najbliższej konferencji, tylko za 2-3 lata; Apple Car w 2023 (raport)

Łukasz Bernaczyk   18 października 2018

Po raz kolejny przyszłość produktów firmy z Cupertino przepowiada znany analityk Ming-Chi Kuo, który w raporcie dla inwestorów pisze o procesorach ARM w Macach, współpracy Apple z TSMC oraz o Apple Car.

berrolia

Procesory z serii “A”

Kuo spodziewa się, że TSMC pozostanie głównym producentem procesorów z serii “A”, które stosowane są iPhone’ach, iPadach, Apple Watchu czy Apple TV. TSMC będzie zatem odpowiedzialne za produkcję przyszłorocznych układów A13, jak również procesorów A14 w 2020 roku.

Procesory ARM od Apple w Macach

Jeżeli przewidywania analityka się spełnią, Apple zaadoptuje procesory z wspomnianej serii „A” do Maców gdzieś w okresie 2020-2021 roku.

Przesiadka Apple z procesorów Intela na ARMy nie będzie jednak szybkim procesem. Migrację chipów firma najprawdopodobniej przeprowadzi etapowo, zaczynając od budżetowych produktów, czyli MacBooka oraz Maca mini.

Apple Car

W swojej notatce do inwestorów, Kuo nie omieszkał wspomnieć też o Apple Car. Rozwijany w Cupertino od kilku lat autonomiczny, „inteligentny” samochód ma ujrzeć światło dzienne w okresie 2023-2025 roku.

Jakkolwiek futurystycznie by to nie brzmiało – samochód Apple ma również być wyposażony w procesor produkowany przez TSMC. Jego użycie ma pozwolić na wysoką automatyzację prowadzenia pojazdu – zastosowanie systemu ADAS (Advanced Driver Assistance Systems.

iPhone XR – hit sprzedażowy

Na koniec analityk koryguje swoje przewidywania dotyczące sprzedaży nadchodzącego iPhone’a XR. Jego zdaniem, do końca 2018 r. Apple może sprzedać aż 83 miliony sztuk najtańszego z tegorocznych iPhone’ów.

Źródło

CYBER WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: