Xiaomi pokazało telefon z podwójnie składanym ekranem (wideo)

Łukasz Bernaczyk   25 stycznia 2019

Temat elastycznych i składanych ekranów jest na od dłuższego czasu na topie i wydaje się, że właśnie w tą stronę będzie teraz zmierzała branża telefonii komórkowej. Niedawno swój prototypowy model smartfona pokazał Samsung, teraz dołącza do niego Xiaomi z telefonem ze składanym wyświetlaczem. I to podwójnie.

berrolia

Składany telefon Xiaomi

Urządzenie Xiaomi ze składanym ekranem zostało zaprezentowane w postaci 51-sekundowego filmiku, umieszczonego na portalu Weibo. Widzimy, jak prezes i współzałożyciel Xiaomi, Lin Bin użytkuje urządzenie wyglądające jak trochę mniejszy tablet. Po chwili jednak zagina ekran po obu bokach, tworząc z niego telefon.

Jak widać na wideo, podczas złożenia części ekranu interfejs automatycznie dopasowuje się do dostępnej wielkości wyświetlacza.

Jako że jest to prototyp, nie mamy żadnych szczegółowych informacji na temat składanego smartfona Xiaomi. Prezes Xiaomi powiedział jedynie, że chce wprowadzić urządzenie na rynek najszybciej, jak to tylko będzie możliwe.

Zasugerował dwie możliwe nazwy telefonu – Mi Dual Flex lub Mi MIX Flex. Ale przyznał jednocześnie, że jest też otwarty ma propozycje fanów marki.

Przeczytaj też: Składany telefon Samsunga – “Galaxy F” – będzie kosztował około 1700 dolarów, premiera na MWC 2019, w sprzedaży od marca

Mac od ręki i w super cenie!

Źródło
Grafika

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: