iPad mini 5, nowy, budżetowy iPad 9,7″ i nowy iPod touch mają się pojawić już wkrótce

Łukasz Bernaczyk   29 stycznia 2019

O nowych modelach tańszych iPadów i iPadzie mini 5 mówi się już od jakiegoś czasu. Ostatnio do grona przewidywanych nowości sprzętowych dołączył iPod touch. Teraz mamy kolejną wskazówkę, że te sprzęty pojawią się wkrótce na rynku – odwołania do nowych urządzeń znaleziono w kodzie systemu iOS 12.2.

berrolia

Nowe iPady i iPod touch

Istnienie nowych iPadów, które mają być budżetowymi modelami tabletu Apple, potwierdził niejako sam producent.

W ostatni piątek Apple złożyło bowiem wniosek Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej o nadanie numerów dla nadchodzących tabletów (2123, A2124, A2126, A2153, A2154, A2133, and A2152). Proces ten jest prawnie wymagany dla urządzeń elektronicznych z szyfrowaniem danych, sprzedawanych na terenie państw członkowskich EUG.

Kolejnym potwierdzeniem planowanej premiery nowych iPadów są odniesienia do tabletów Apple znalezione w kodzie systemu iOS 12.2. Odkryte przez developera Stevena Troughton-Smith’a oznaczenia iPadów nie pasują do żadnego z istniejących urządzeń i zawierają w nazwie kolejne iteracje dotychczasowych modeli.

Podobne odniesie w kodzie iOS 12.2 znaleziono w kontekście nowego iPoda touch 7 generacji.

Odświeżony iPod i iPady w wersji „budżetowej”

Według Troughton-Smith’a, wyszczególnione w kodzie iOS 12.2 cztery modele iPada to dwa iPady mini (wersje WiFi oraz WiFi+Cellular) i dwóch iPadów 9,7″ (również wersje WiFi oraz WiFi+Cellular).

Jak dodaje deweloper, żadne z tych urządzeń nie będzie posiadało Face ID, co zgadza się ze wcześniejszymi doniesieniami na ten temat.

Nowy iPod touch ma również być pozbawiony wszelakiej identyfikacji biometrycznej – nie znajdziemy w nim zatem ani Face ID, ani Touch ID.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło
Grafika

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: