AirPods 2 – nowy materiał, nowe kolory, ładowanie bezprzewodowe i wiele innych nowości; premiera za kilka tygodni lub… jesienią

Łukasz Bernaczyk   12 lutego 2019

Wyczekiwane przez wielu słuchawki douszne AirPods 2 mogą już niebawem trafić do sprzedaży. Z najnowszych informacji wynika, że wygląd zostanie zmieniony i będą wykonane z zupełnie innego materiału. Ale to nie wszystko…

berrolia

AirPods 2 – nowy materiał

Jak podaje MySmartPrice, słuchawki AirPods drugiej generacji mają być wykonane z innego materiału niż pierwsza generacja – zewnętrzne pokrycie ma rzekomo być podobne do specjalnego elastycznego, matowego szkła montowanego obecnie na tylnej części smartfona Google Pixel 3.

Użycie właśnie takiego materiału ma sprawić, że słuchawki będą się lepiej trzymały w uchu.

AirPods 2 – nowy dizajn

Ponadto delikatnie zostanie zmieniony wygląd samych słuchawek. Choć na pierwszy rzut oka może być niezauważalny, to ma pozwolić na większe zmiany w wewnętrznej architekturze urządzeń, co z kolei pozwoli na uzyskanie lepszego, pełniejszego basu.

AirPods 2 – nowe kolory

Kolejną nowością, na którą również wielu czekało, ma być dostępność AirPods 2 w kolorze czarnym i być może w jeszcze innych kolorach. Oczywiście standardowa biel również pozostanie w ofercie.

AirPods 2 – ładowanie bezprzewodowe i lepsza łączność

AirPods 2 mają także być wyposażone w najnowszy standard Bluetooth 5.0, którego główną zaletą jest lepsza łączność, ale również mniejsze zużycie prądu.

Jeśli jesteśmy już przy technologiach bezprzewodowych, należy nadmienić, że etui nowych słuchawek będzie ładowane bezprzewodowo.

AirPods 2 – sensory monitorujące stan zdrowia

Ostatnią informacją o nadchodzących słuchawkach AirPods 2 jest fakt, że najprawdopodobniej zostaną one wyposażone w czujniki pozwalające na monitorowanie stanu zdrowia użytkownika. Nie znamy tu żadnych szczegółów, choć coraz głośniej mówi się o sensorach monitorujących pracę serca.

AirPods 2 – data premiery

Tutaj sprawy się komplikują. Według wielu ostatnich donisień, AirPods drugiej generacji pojawią się jeszcze wiosną, a przynajmniej jeszcze w pierwszej połowie roku. Ale dzisiaj znany leaker @onleaks zatweetował, że według jego informacji wiosną pojawi się jedynie nowe, ładowane bezprzewodowe etui, ale z AirPods pierwszej generacji w środku, a AirPods 2 zadebiutują jesienią.

Przypomnę też, że Apple pracuje podobno również nad bezprzewodowymi słuchawkami nausznymi.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: