Tak ma wyglądać iPhone 11 – potrójna kwadratowa kamera, nieco cieńsze ramki i notch, Lightning, nowy przycisk wyciszania

Tomek Czech   25 kwietnia 2019

Na początku roku znany leaker Steve Hemmerstoffer (@OnLeaks) jako pierwszy podał informację, że tegoroczny iPhone („iPhone 11”, „iPhone XI”?) będzie miał potrójną tylną kamerę umieszczoną na kwadratowym wybrzuszeniu. Pokazał też rendery powstałe na podstawie prototypu nowego iPhone’a, którego schematy CAD uzyskał od jednego z chińskich podwykonawców Apple.

Dzisiaj Hemmerstoffer, we współpracy ze stroną CashKaro, publikuje rendery, które podobno powstały na podstawie finalnego projektu iPhone’a 11. Potwierdza potrójną kamerę i podaje kilka nowych szczegółów.

berrolia

iPhone 11 (2019) – potrójna kamera

Według Hemmerstoffera, trzy obiektywy tylnej kamery rzeczywiście będą umieszczone na kwadratowym wybrzuszeniu w górnym rogu urządzenia. Mimo, że taki wygląd iPhone’a 11 jest mocno krytykowany przez fanów Apple (dokładnie tak samo, jak krytykowany był, i jest nadal, notch przed premierą iPhone’a X…).

iPhone 11 (2019) – przedni panel i wyświetlacz

OnLeaks miał prawdopodobnie dostęp do dokumentów dotyczących następcy iPhone’a XS, dlatego podaje, że ekran nadal będzie miał rozmiar 5,8 cala.

Nieznacznie węższe mają być ramki wokół ekranu i notch, ale najprawdopodobniej będzie to ledwo zauważalne gołym okiem.

iPhone 11 (2019) – nowy przycisk wyciszania

Tegoroczny iPhone może posiadać nieco zmieniony przycisk wyciszania, znajdujący się z boku obudowy. Będzie się przesuwał z góry na dół, jak w starszych modelach iPada.

iPhone 11 (2019) – port Lightning

Wbrew niektórym plotkom o wyposażeniu nowego iPhone’a w port USB-C, Hemmerstoffer twierdzi, że Apple pozostanie przy porcie Lightning.

iPhone 11 (2019) – wymiary

Wymiary następcy iPhone’a XS szacowane są na 143,9 x 71,4 x 7,8 mm (9 mm po doliczeniu wybrzuszenia na kamerę). A więc niemal identyczne, jak obecnego modelu.

iPhone 11 (2019) – premiera

Premiera trzech modeli nowego iPhone’a spodziewana jest we wrześniu.

iWalk Chic 10000PD – aluminiowy, szybki, niedrogi powerbank do MacBooka, iPhone’a czy iPada (bezpłatna dostawa!)

Źródło

 

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: