iPhone XR najpopularniejszym modelem w Stanach Zjednoczonych w 1 kwartale 2019

Łukasz Bernaczyk   25 kwietnia 2019

Analiza rynku smartfonów w USA pokazuje, że w 2019 r. najpopularniejszym z iPhone’ów jest iPhone XR, ze sporą przewagą nad pozostałymi modelami. Cała ostatnia linia telefonów Apple, czyli iPhone’y XS, XS Max oraz XR stanowi 59% sprzedanych od początku roku smartfonów z logo nadgryzionego jabłka.

berrolia

XR najpopularniejszy wśród iPhone’ów

Analizę sprzedaży poszczególnych modeli iPhone’a na amerykańskim rynku w pierwszym kwartale 2019 r. przeprowadziła firma Consumer Intelligence Retail Partners. Z badań wynika, że spośród wszystkich iPhone’ów, Amerykanie najchętniej kupowali w tym okresie iPhone’a XR, który zanotował aż 39% całej sprzedaży telefonów Apple.

iPhone’y XS i XS Max uzyskały w sumie 21% udziału w sprzedaży, co w połączeniu z wynikiem XR oznacza, że cała linia iPhone’ów z 2018 roku stanowi 59% z wszystkich sprzedanych w tym okresie telefonów Apple.

Jak zaznaczają analitycy z CIRP, jest to niemalże identyczny do uzyskanego u ubiegłym roku przez linię iPhone’ów wprowadzonych do sprzedaży w 2017 r. (iPhone 8, 8 Plus, X).

Przypomnijmy, że według ostatnich badań na temat sprzedaży smartonów na rynku amerykańskim wynika, że Apple jest w USA liderem z 36 procentowym udziałem w sprzedaży. Dlatego niemal ze stuprocentową pewnością można założyć, że iPhone XR był zdecydowanie najpopularniejszym smartfonem w Stanach Zjednoczonych w pierwszym kwartale 2019 r.

Właściciele iPhone’ów a usługi Apple

Raport CIRP opisuje również jaki procent z amerykańskich użytkowników korzysta z płatnych usług Apple.

Najchętniej kupowaną usługą Apple wśród posiadaczy iPhone’ów jest oczywiście powiększony pakiet iCloud, którego decyduje się wykupić aż 48% posiadaczy smartfonów Apple.

20 procent użytkowników iPhone’ów wykupuje Apple Music, które według ostatnich informacji wyprzedziło niedawno pod względem płatnych subskrypcji największego rywala – Spotify.

Usługą, z której właściciele iPhone’ów korzystają najrzadziej jest Apple Care, czyli rozszerzony pakiet gwarancyjny na urządzenia Apple.

Według mnie, nie ma tu specjalnych niespodzianek i mam wrażenie, że gdyby takie badanie przeprowadzić w Polsce, wyniki byłyby bardzo podobne.

Ruszył wspólny projekt ThinkApple i iSpot!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką, niejednokrotnie z sukcesami.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: