Apple prezentuje tvOS 13 dla Apple TV

Łukasz Bernaczyk   3 czerwca 2019

Apple rozpoczęło konferencję WWDC 2019 od prezentacji nowego systemu operacyjnego na AppleTV – tvOS 13. Zobaczmy co nowego zobaczymy na naszych telewizorach z przystawką od Apple.

berrolia

Nowy, przeprojektowany interfejs i ekran początkowy

W nowej wersji tvOS, już od momentu uruchomienia Apple TV zaznaczone seriale i filmy będą odtwarzały krótkie zapowiedzi w tle.

Konta użytkowników

Bardzo fajna nowość pozwalająca na utworzenie osobnych kont dla każdego z domowników i personalizowanie wyświetlanych treści.

Spersonalizowane Apple Music i zsynchronizowane teksty utworów

Dzięki kontom użytkowników, również sugestie muzyczne w aplikacji Apple Music będą spersonalizowane i dostosowane do preferencji użytkownika.

Dodatkowo ciekawą opcją jest wyświetlanie tekstu piosenki na ekranie telewizora. Tekst będzie wyświetlał się synchronicznie do odpowiedniego momentu utworu, zupełnie jak w aplikacjach do karaoke.

Obsługa kontrolerów od Xboxa One S i PlayStation DualShock 4

Jesienią Apple uruchomi serwis z grami Apple Arcade i właśnie zapowiedziało, że kontrolery od najpopularniejszych konsol – Xbox One S i PlayStation DualShock 4, będą wspierane przez Apple TV, dzięki czemu będziemy mogli ich używać grając na telewizorze.

Nowe wygaszacze ekranu

W nowej wersji tvOS znajdziemy także nowe wygaszacze kranu, które tym razem będą prezentowały ujęcia podwodne. Wygaszacze powstały przy współpracy z BBC Natural History i oczywiście zostały wykonane w technologii 4K HDR

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: