iPhone 11 w końcu z USB-C?

Tomek Czech   11 czerwca 2019

Wielu fanów Apple od dawna domaga się zamiany portu Lightning na USB-C w iPhonie. W sieci pojawiła się informacja, że taka zmiana może się dokonać już niedługo, być może we wrześniu, wraz z premierą iPhone’a 11.

berrolia

Nowy iPhone 11 (2019) z USB-C?

Jeden z użytkowników iPhone’a podzielił się na Twitterze zdjęciem, które może wskazywać, że Apple przygotowuje się do zamiany portu Lightning na USB-C w iPhonie. Raphaël Mouton twierdzi, że na telefonie z iOS 13 wyświetliła mu się taki ekran trybu awaryjnego:

Na grafice widzimy kabel z końcówką przypominającą USB-C, który zaleca się podłączyć do MacBooka. Do tej pory na tej grafice pojawiał się przewód Lightning.

Jeśli grafika nie jest żadną manipulacją, to coś musi być na rzeczy, bo inaczej trudno wytłumaczyć opracowanie przez Apple takiego właśnie ekranu trybu awaryjnego.

Jednak lepiej podejść do tego z dystansem – według wielu doniesień, również tych pochodzących z bardzo wiarygodnych źródeł (jak analityk Ming-Chi Kuo), tegoroczne iPhone’y będą nadal wyposażone w port Lightning.

mophie dual wireless charging pad - najlepsza na rynku podwójna ładowarka bezprzewodowa

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: