Kiedy możemy się spodziewać iOS 13 i iPadOS developer beta 2?

Łukasz Bernaczyk   14 czerwca 2019

Od premiery deweloperskich wersji beat 1 systemów iOS 13 i iPadOS 13 minęło półtora tygodnia. Wszystkim niecierpliwym podpowiadamy, kiedy możemy spodziewać się drugich wersji deweloperskich, które zapewne zlikwidują dużą część błędów pierwszych wydań.

berrolia

iOS 13 i iPadOS Developer Beta 1 są bardzo stabilne

Choć Apple ostrzegało, by kto nie jest deweloperem i kto naprawdę nie musi tego robić nie instalował pierwszej edycji beta nowych systemów, wielu z Was zapewne skusiła chęć przetestowania nowych funkcjonalności, w tym przede wszystkim trybu ciemnego.

Ja testuję wersje beta nowych systemów od Apple co roku już od wielu lat. Instaluję je jak tylko zostaną udostępnione i już nieraz troszkę żałowałem tego posunięcia.

Zwykle deweloperski wersje beta były dość ciężkie w codziennym użytkowaniu, przede wszystkim ze względu na ilość błędów, nieoczekiwanych restartów aplikacji, a nawet całego systemu.

W tym roku iOS 13 i iPadOS Developer Beta 1 zaskoczyły mnie bardzo pozytywnie. Duża stabilność, stosunkowo mało bugów, crashy i respringów (restartu graficznego interfejsu systemu). To pozwala na normalne użytkowanie iPhone’a czy iPada.

iOS 13 i iPadOS Developer Beta 2 – kiedy?

Mimo tak dobrze działających pierwszych bet obu systemów, liczymy, że beta 2 rozwiąże większość pozostałych defektów.

Zwykle między udostępnieniem przez Apple systemu iOS w wersjach devloper beta 1 a developer beta 2 mijało 15 dni. Idąc tym tropem, najbardziej prawdopodobną datą premiery jest najbliższy wtorek – 18 czerwca. Jeśli chodzi o godzinę, zwykle jest to 19:00 naszego czasu.

Wprawdzie zdarzały się wyjątki, gdzie okres między beta 1 a beta 2 wynosił 16 dni, a w przypadku iOS 10 byłY to nawet 22 dni, jednak pierwsza beta iOS 10 była wyjątkowo słaba i najprawdopodobniej usunięcie wszystkich poważniejszych błędów opóźniło premierę kolejne wersji.

iOS 13 i iPadOS Public Beta 1 – kiedy?

Wersje public beta to takie, które zainstalować może każdy, zgłaszając się do programu testowego Apple (nie trzeba mieć konta deweloperskiego).

Apple oficjalnie zapowiedziało na WWDC 2019, że pierwsze publiczne bety iOS 13  iPadOS zostaną udostępnione w lipcu.

Najprawdopodobniej iOS 13 i iPadOS Developer Beta 3 będzie jednocześnie wersją Public Beta 1 i możemy się jej spodziewać około 2 tygodni po wersji deweloper beta 2. W rezultacie, z dużym prawdopodobieństwem możemy założyć, że testowe wersje iOS 13 i iPadOS będą dostępne dla wszystkich w pierwszym tygodniu lipca.

Gadżet Dnia: Apple Retro Limited Edition Notebook

Odkrywaj codziennie nowe promocje na iSpot.pl

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: