Płać za przejazd autostradą A1 i A4 wprost z aplikacji banku. Millennium jako pierwszy wprowadza nową usługę

Łukasz Bernaczyk   11 lipca 2019

Klienci Banku Millenium mogą już pobrać najnowszą aplikację swojego banku, dzięki której będą mogli zapłacić za przejazd autostradą A1, a wkrótce też A4. Co najważniejsze, nie będzie im do tego potrzebna dodatkowa aplikacja Autopay.

berrolia

Autopay

O systemie automatycznych płatności za autostrady A1 i A4 wdrażanym przez Blue Media pisaliśmy niecały miesiąc temu. Użytkownik musi pobrać aplikację Autopay, skonfigurować ją raz, a następnie już tylko korzystać z nowych usług.

Autopay przez aplikację Bank Millenium

Jednak Blue Media stara się jeszcze bardziej uprościć proces automatycznych płatności za autostrady i rozpoczęło współpracę z bankami, żeby zintegrować Autopay z ich aplikacjami mobilnymi.

Millennium jest pierwszym bankiem, który dodał tę usługę do swojej aplikacji na iOS i Androida. Dzięki temu klienci banku nie muszą pobierać specjalnej aplikacji Autopay. Jej funkcjonalność jest dostępna z poziomu odpowiedniej zakładki w aplikacji Bank Millennium.

Proces rejestracji do usługi Autopay w aplikacji mobilnej Banku Millennium jest bardzo prosty. Klient wybiera w aplikacji z menu opcję Transport – Autostrady i podaje jedynie dane pojazdu oraz wskazuje konto (lub kartę kredytową), z którego ma być pobierana opłata. Rejestracja jest jednorazowa i automatycznie aktywuje usługę.

Od tego momentu klient może przejeżdzać przez bramki na autostradzie (zarówno te specjalnie oznakowane, jak i pozostałe) bez konieczności pobierania biletu – system automatycznie zidentyfikuje numer rejestracyjny pojazdu i podniesie szlaban. Opłata również pobierana jest automatycznie ze wskazanego przez klienta konta (lub karty kredytowej).

Usługa Autopay jest dostępna w najnowszej wersji aplikacji mobilnej Banku Millennium (4.34), zarówno dla klientów indywidualnych, jak i właścicieli małych oraz średnich firm, dla wszystkich pojazdów zarejestrowanych w Polsce. Niestety nie mogą z niej jeszcze skorzystać wszyscy klienci banku – nowa aplikacja jest stopniowo udostępniana kolejnym grupom klientów.

Automatyczny system płatności Autopay działa na wszystkich bramkach poboru opłat AmberOne Autostrady A1 pomiędzy Toruniem a Gdańskiem, a wkrótce będzie również dostępny na A4, na odcinku Katowice-Kraków.

Blue Media zapowiada, że „w przyszłości usługa Autopay zostanie rozszerzona o kolejne rozwiązania automatyzujące płatności dla kierowców w obszarze przejazdów i parkowania”.

O szczegółach działania systamu Autopay – automatycznych płatności za autorstardę A1 i A4 przez aplikację na smartfonie, przeczytasz tutaj.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: