FaceApp: chcesz przekazać rosyjskiej firmie swoje dane, łącznie ze zdjęciem swojej twarzy? Wybór należy do Ciebie

Tomek Czech   17 lipca 2019

Sytuacja nie jest co prawda jednoznaczna, ale też nie jest aż tak bardzo skomplikowana.

Rosyjska firma (z siedzibą w Sankt Petersburgu) chce zdjęcie Twojej twarzy, które przesyła na swoje serwery. Może połączyć je z Twoim imieniem i nazwiskiem, lokalizacją i kilkoma innymi informacjami o Tobie. Może je wykorzystać w celach komercyjnych bez pytania Cię o zgodę (możesz więc zobaczyć swoją twarz w reklamie telewizyjnej czy na billboardzie). Część informacji może przekazać innym firmom i partnerom. Może przetransferować te informacje do innego kraju, np. do takiego, w którym nie istnieje żadna polityka ochrony danych osobowych.

berrolia

Tak, podobną politykę prywatności (a właściwie: politykę kompletnego-braku-prywatności) posiada wiele innych aplikacji. Nie, FaceApp nie ma dostępu do wszystkich Twoich zdjęć, tylko do tych, które wybierzesz do edycji. Tak, na iOS aplikacja ma znacznie mniejsze uprawnienia niż na Androidzie. W oficjalnym oświadczeniu firma twierdzi, że nie przesyła żadnych danych do Rosji, nie sprzedaje danych innych firmom, i że można poprosić o skasowanie swoich danych z ich serwerów.

Czy używać FaceAppe? Wybór należy do Ciebie.

Przeczytaj też:

mophie dual wireless charging pad - najlepsza na rynku podwójna ładowarka bezprzewodowa

Grafika

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: