Apple prezentuje 59 nowych emotek z okazji Światowego Dnia Emoji

Łukasz Bernaczyk   17 lipca 2019

Jak praktycznie co roku, także i w 2019 r. Apple rozszerzy zestaw emoji dostępnych w systemach operacyjnych z Cupertino. Co prawda emotki trafią na iUrządzenia dopiero jesienią, ale przypadający dzisiaj Światowy Dzień Emoji okazał się dla Apple świetną okazją do premierowego pokazu nowych emotek.

berrolia

Unicode 12

Nowe Emoji, które na jesień trafią do urządzeń Apple zostały już zatwierdzone przez Unicode Consortium i wciągnięte na listę emotek zgodnych z najnowszym, tegorocznym standardem Unicode 12.

Nowe Emoji (2019)

Do obecnych już w systemach Apple emoji dołączy niebawem 59 zupełnie nowych ikonek.

Wśród nowych emoji znajdziemy ziewającą buźkę, różne rodzaje ubioru, latawiec czy jojo.

Jest też zestaw ikon związanych z niepełnosprawnościami, jak np. ucho z aparatem słuchowym, pies przewodnik, osoba na wózku czy proteza ręki i nogi.

Mamy też nową partię grafik par ludzi trzymających się za rękę. Dotąd mogliśmy wybrać różne kombinacje płci, teraz Apple pozwoli nam też dowolnie konfigurować kolory i odcienie skóry. Razem otrzymamy aż 75 możliwych kombinacji.

Nie mogło także zabraknąć nowych zwierzaków i ikonek jedzenia. Jest więc m.in. leniwiec, orangutan, flaming i skunks oraz czosnek, masło i gofry.

Kiedy?

Dokładna data premiery nowych Emoji nie została podana. W ubiegłym roku nowe emotki trafiły do iOS w październiku wraz z uaktualnieniem systemowym 12.1. Podobnie może to zatem wyglądać i w tym roku.

MacBooki Pro i Air w zaawansowanych konfiguracjach dostępne od ręki w Lantre

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: