Elon Musk: nowe centra serwisowe Tesli i więcej Superchargers w Polsce już w tym roku

Łukasz Bernaczyk   29 lipca 2019

Wszystkich fanów elektrycznych samochodów oraz osoby potencjalnie rozważające zakup Tesli z pewnością ucieszy ta wiadomość – Elon Musk ogłosił na Twitterze, że jeszcze w tym roku Tesla znacznie zwiększy ilość stanowisk ładujących elektryczne pojazdy oraz wybuduje Nowe centra serwisowe.

berrolia

Tesla w Polsce

Wszytko zaczęło się od portalu Cleantechnica, którego jeden z redaktorów – Zachary Shahan, mieszka we Wrocławiu. W swoim artykule postanowił opisać, jak wygląda codzienne życie posiadacza Tesli na wrocławskich ulicach.

Zachary stwierdził, że mimo iż Wrocław nie posiada jeszcze firmowej stacji ładującej (Tesla Supercharger), to poruszanie się Modelem S po tym mieście nie jest tak uciążliwe, jak mogłoby się wydawać. Zachwala przy okazji rozwiązania Orlenu, czyli ładowarki GreenWay.

Coming to Poland later this year…

Niespodziewanie, pod linkiem do artykułu na Twitterze swój komentarz zamieścił sam Elon Musk.

Jego wypowiedź brzmiała: „Centra serwisowe Tesli i o wiele więcej ładowarek Superchargers pojawią się w Polsce jeszcze w tym roku”.

Choć Musk nie podał żadnych szczegółowych informacji, wszystko wskazuje na to, że Tesla zamierza mocniej zainwestować w naszym kraju, żeby tworzyć coraz bardziej sprzyjające warunki do przesiadki w auta elektryczne.

Obecnie w Polsce mamy tylko 4 firmowe ładowarki Tesli, zlokalizowane w Poznaniu, Katowicach, Ciechocinku oraz w Kostomłotach.

Cztery kolejne mają już status „coming soon” na stronie firmowej Tesli. Są to takie miasta, jak: Ostrów Mazowiecki, Sieradz, Stryków oraz Rzeszów.

Czy Elon spełni swoje zapowiedzi i rzeczywiście zobaczymy dynamiczny rozwój Tesli w Polsce? Przekonamy się w najbliższych miesiącach.

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką, niejednokrotnie z sukcesami.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: