Czekasz na nowego iPhone’a? Zapamiętaj sobie daty: 10 i 20 września 2019

Łukasz Bernaczyk   6 sierpnia 2019

Prezes japońskiego telekomu SoftBank powiedział kilka słów za dużo i przez przypadek chyba ujawnił datę premiery tegorocznych iPhone’ów. Daty prezentacji, przedsprzedaży i premiery sklepowej iPhone’a 11, o których pisaliśmy już na ThinkApple, wydają się być potwierdzone.

berrolia

Kilka słów za dużo…

Podczas spotkania z inwestorami prezes SoftBanku, Ken Miyauchi, wypowiedział się na temat zmian w japońskim prawie, które zmuszają operatorów do rozdzielenia ofert abonamentowych od ofert na same smartfony.

Prawo wchodzi w życie z początkiem października. Komentując całą sytuację, Miyauchi powiedział, że w związku z nowym prawem najnowsze iPhone’y będą sprzedawane w ofercie abonamentowej zaledwie przez 10 dni.

Kiedy zorientował się co powiedział, próbował się z tego wycofać mówiąc, że zna daty premiery nowych smartfonów Apple, ale było już za późno.

iPhone 11 (2019) – data prezentacji, przedsprzedaży i premiery sklepowej

Słowa prezesa japońskiego telekomu wskazują więc na premierę sklepową nowych iPhone’ów w dniu 20 września. Potwierdza to nasze wcześniejsze przewidywania na temat daty premiery iPhone’a 11.

Jeżeli od daty premiery sklepowej odejmiemy zwyczajowy dla Apple tydzień trwania przedsprzedaży, otrzymamy 13.09.2019 r. jako datę startu preorderów.

Jako że przedsprzedaż zawsze zaczyna się w tygodniu, w którym ma miejsce prezentacja nowych iPhone’ów, oraz że od 7 lat te prezentacje odbywają się we wtorek lub środę, a także biorąc pod uwagę fakt, że Apple nigdy nie zorganizowało eventu 11 września – w rocznicę zamachów w Nowym Jorku w 2001 r., otrzymujemy wtorek, 10 września, jako datę konferencji, na której Apple pokaże światu iPhone’a 11.

Oczywiście zakładamy, że Japonia, jak co roku, znajdzie się w pierwszej grupie państw, do których trafią nowe iPhone’y.

A kiedy premiera w Polsce?

W ostatnich latach nowe iPhone’y trafiają do sprzedaży w naszym kraju tydzień po premierze światowej, więc należy się spodziewać, że rynkowa premiera iPhone’a 11 w Polsce odbędzie się 27 września.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: