Apple Watch rządzi rynkiem smartwatchy jeszcze bardziej niż rok temu

Łukasz Bernaczyk   7 sierpnia 2019

Analitycy podsumowali właśnie sprzedaż smart zegarków w drugim kwartale 2019 r. Wszystko wskazuje na to, że hegemonia Apple Watcha jest jeszcze większa niż przed rokiem. Wzrost sprzedaży o 50% i 46% udziału w sprzedaży globalnej muszą robić wrażenie.

berrolia

Apple Watch – sprzedaż w 2 kwartale 2019

Specjaliści z Strategy Analytics opracowali raport dotyczący rynku smartwatchy w drugim kwartale 2019. Apple wygląda w tej kategorii niemal jak monopolista.

Z wyliczeń analityków wynika, że we wspomnianym okresie firma z Cupertino sprzedała 5,7 mln zegarków, co oznacza 50% wzrostu w porównaniu do analogicznego okresu roku 2018. Tym samy udział Apple w rynku smart zegarków wzrósł z 44,4% do 46,4%.

Sprzedaż globalna i konkurencja

Całkowita sprzedaż smartwatchy w drugim kwartale 2019 r. wyniosła 12,3 mln sztuk, co również jest znaczny wzrostem w stosunku do roku ubiegłego, kiedy w tym samym okresie sprzedano „tylko” 8,6 mln zegarków.

Jeżeli chodzi o konkurencję Apple, to zajmujący w zestawieniu drugą lokatę Samsung sprzedał 2 mln swoich smart watchy, czyli niemal trzy razy mniej niż firma z Cupertino.

Trzecim i jednocześnie ostatnim liczącym się graczem jest Fitbit ze sprzedażą 1,2 mln urządzeń. Pozostali producenci razem wzięci sprzedali 3,4 mln zegarków.

Tim Cook liczy (dużą) kasę zarobioną na „wearables”, w Cupertino przygotowują się już do premiery Apple Watch Series 5, a Apple Watch 4 nadal sprzedaje się jak świeże bułeczki. Mało jest segmentów w elektronice użytkowej, w których jedna firma rządzi tak wyraźnie.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: