Znamy sześć pierwszych gier z Apple Arcade (screeny i wideo)

Łukasz Bernaczyk   21 sierpnia 2019

Od niedawna pracownicy Apple mogą testować Apple Arcade oraz kilka pierwszych gier z ponad stu, które mają trafić na tę platformę. Apple Arcade ma wystartować jesienią tego roku, ale redaktorom z 9to5Mac udało się przetestować usługę już teraz.

Zobaczmy, jakie gry są już dostępne.

berrolia

Apple Arcade

Nowy serwis subskrypcyjny Apple dla graczy ma wystartować jesienią tego roku w ponad 150 krajach, w tym w Polsce. Przewidywany abonament wyniesie 4,99 dol./miesiąc, w Polsce prawdopodobnie około 20 zł miesięczne. Docelowo na platformie ma być dostępnych ponad 100 gier, w które zagramy zarówno na Macu czy iPadzie, ale również na iPhonie i Apple TV.

Apple Arcade – pierwsze gry

Redaktorowi 9to5Mac udało się uzyskać dostęp do Apple Arcade, którego jak na razie mogą testować wyłącznie pracownicy Apple.

W obecnej, wczesnej fazie testowej Apple Arcade udostępnia sześć gier i są to:

  • Way of the Turtle – platformówka będąca połączeniem gry zręcznościowej z logiczną.

  • Down in Bermuda – gra typu “point-and-click” od znanego studia Yak & Co.

  • Sneaky Sasquatch – przygodówka.

  • Hot Lava – gra zręcznościowa typu FPP (first-person-perspective), dostępna jest również w wersji beta na platformie Steam.

  • Kings of the Castle – gra wieloosobowa z gatunku akcja/przygoda.

  • Frogger in Toy Town – gra przygodowa od znanego studia Konami.

Na koniec prezentujemy wideo, na którym redaktor 9to5Mac pokazuje, jak wygląda platforma Apple Arcade oraz przedstawione powyżej gry w akcji.

Nowy MacBook Pro 14” znów dostępny z błyskawiczną dostawą!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: