Apple udostępnia iOS 12.4.2 dla starszych iPhone’ów i iPadów

Tomek Czech   26 września 2019

Mimo że jest już publicznie dostępny iOS 13, a nawet jego aktualizacja iOS 13.1, Apple nie przestaje uaktualniać iOS 12 z myślą o starszych urządzeniach – firma z Cupertino udostępniła właśnie iOS 12.4.2 dla grupy iPhone’ów i iPadów, które nie są kompatybilne z najnowszym systemem operacyjnym.

berrolia

iOS 12.4.2

Aktualizacja iOS 12.4.2 jest dostępna dla:

  • iPhone 5s, 6 i 6 Plus;
  • Pad Air, iPad mini 2 i 3;
  • iPod touch 6. generacji

iOS 12.4.2 łata dziurę bezpieczeństwa odkrytą niedawno przez zespół Google Project Zero. Update jest zalecany wszystkim użytkownikom.

W lipcu Apple udostępniło aktualizacje iOS dla jeszcze starszych urządzeń – iOS 9.3.6 dla iPada mini 1, iPada 2 i iPada 3 oraz iOS 10.3.4 dla iPhone’a 5 oraz iPada 4. Nowe wersje starych systemów naprawiały błąd związany z działaniem GPS, który mógł powodować nieprawidłowe określanie lokalizacji urządzenia i w związku z tym źle podawać aktualną datę i czas.

watchOS 5.3.2

Apple udostępniło też dzisiaj aktualizację watchOS 5.3.2 dla Apple Watch Series 1 i Series 2, która również łata lukę bezpieczeństwa odkrytą przez Google. Obydwa modele zegarka jeszcze tej jesieni mają doczekać się aktualizacji do watchOS 6.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: