AirTag – nowe urządzenie lokalizacyjne od Apple znalezione w kodzie iOS 13.2. Premiera niebawem?

Łukasz Bernaczyk   29 października 2019

Wygląda na to, że prace Apple nad inteligentnym lokalizatorem dobiegają końca i możliwe, że już niebawem zobaczymy urządzenie w sprzedaży. W kodzie systemu iOS 13.2, który swoją premierę miał wczoraj, odnaleziono nazwę lokalizatora oraz zbiór plików bezpośrednio nawiązujących do urządzenia.

berrolia

AirTag

O nowym urządzeniu lokalizującym od Apple pisaliśmy już w kwietniu, a następnie na początku września szerzej opisywaliśmy jego funkcjonalność.

Tymczasem wczorajsza premiera systemu operacyjnego iOS 13.2 zdradziła nam prawdopodobną oficjalną nazwę lokalizatora od Apple – “AirTag”. W kodzie i zasobach iOS 13.2 odnaleziono cały pakiet plików oznaczony właśnie w ten sposób.

Są tam też pliki graficzne, jednak tymczasowo Apple umieściło w nich grafiki HomePoda i AirPodsów, by nie zdradzać jeszcze ostatecznego wyglądu lokalizatora. Pliki te zostaną zapewne podmienione w stosownym momencie przez aktualizację systemową.

Wymienna bateria

Nazwy plików zdradziły jednak, że urządzenie będzie posiadało wymienną baterię, a nie, jak przypuszczano, akumulator wielokrotnego ładowania. „BatterSwap” to część nazwy dwóch plików, które będą zawierały instrukcje w formie wideo pokazującą jak wymienić baterię w lokalizatorze.

Premiera

Oficjalna data premiery nie jest jeszcze znana. Wszystko jednak wskazuje, że lokalizator od Apple pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym roku. Niektórzy spekulują nawet, że będzie to jeszcze w tym lub przyszłym tygodniu.

Źródło

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: