iPhone 11 Pro Max deklasuje Google Pixel 4 XL w teście szybkości (wideo)

Łukasz Bernaczyk   5 listopada 2019

Test szybkości przeprowadzony przez PhoneBuff dawno nie zakończył się tak jednoznaczną wygraną iPhone’a nad jednym z topowych smartfonów z Androidem. Wygląda na to, że nowego Pixela 4 nie ma co porównywać do iPhone’a 11 Pro i to nie tylko pod względem prędkości.

berrolia

iPhone 11 Pro Max vs. Google Pixel 4 XL – test szybkości

Po raz kolejny wykonania porównawczego testu prędkości wspomnianych wyżej smartfonów podjęli się spece z PhoneBuff. Ich testy wydają się być najbardziej miarodajne ze wszystkich mi znanych, bowiem przeprowadzane są przez zmechanizowane ramie robota, które eliminuje wszelkie błędy ludzkie, jak np. różny czas reakcji.

Jak to zwykle bywa u chłopaków z PhoneBuff, test składał się z dwóch rund:

  • pierwsza runda to otwarcie szeregu aplikacji, dokumentów czy wykonywanie zadań, jak eksportowanie zdjęć i wideo;
  • druga runda to przywrócenie tych samych aplikacji do działania z pamięci telefonu.

Specyfikacja techniczna smartfonów

Już „na papierze” było widać, że mimo mniejszej o 2 GB ilości pamięci RAM, to raczej iPhone 11 Pro Max będzie faworytem tych zawodów.

Znacznie bardziej wydajny procesor A13 Bionic, który mocno przeważa nad wszelkimi układami w telefonach z Androidem oraz dużo szybszy dysk w technologii NVME teoretycznie przeważały szalę na stronę smartfona Apple.

Wyniki testu

iPhone 11 Pro Max rzeczywiście zwyciężył, jednak największą uwagę zwraca rozmiar porażki Pixela 4 XL i uzyskany przez niego wynik, znacznie poniżej oczekiwań.

Pierwsza runda dla iPhone’a 11 Pro Max zakończyła się po czasie 1 minuty, 59 sekund i 15 setnych. Pixelowi 4 XL zajęło to aż o ponad 27 sekund dłużej i rundę zakończył z czasem 2 minut, 17 sekund i 94 setnych sekundy.

W drugiej rundzie, gdzie apki wywoływane są z pamięci telefonu, wydawało się teoretycznie, że Pixel nieco odrobi straty z racji większej ilości RAM. Nic bardziej mylnego – iPhone 11 Pro Max ukończył rundę drugą z czasem 49 sekund i 35 setnych, natomiast Pixelowi 4 XL druga runda zajęła 58 sekund i 59 setnych.

Sumarycznie, iPhone 11 Pro Max uzyskał czas łączny dwóch rund równy 2 minuty 39 sekund i 50 setnych sekundy, a Google Pixel 4 XL test zakończył czasem 3 minuty, 16 sekund i 56 setnych.

Wnioski

Wnioski najkrócej test podsumować można następująco – spodziewana wygrana iPhone’a 11 Pro Max w niespodziewanie ogromnym wymiarze ponad 36 sekund.

Apple po raz kolejny potwierdziło świetną integrację sprzętowo-software’ową swoich urządzeń, natomiast Google zwiódł i to mocno.

W pamięci cały czas mam też test porównawczy zdjęć w trybie nocnym, gdzie Pixel 4 poległ w porównaniu z iPhone’em 11. A zdjęcia zawsze były mocną stroną smartfonów Google.

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: