Trzy najnowsze flagowce Apple – iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max, posiadają funkcję robienia zdjęć w trybie nocnym, czyli przy słabym oświetleniu. Jeśli posiadasz jeden z tych modeli iPhone’a możesz wziąć udział w konkursie, który właśnie ogłosiła firma z Cupertino.
iPhone night mode photo challenge
Zdjęcia wykonane przy użyciu trybu nocnego iPhonem 11, 11 Pro lub 11 Pro Max można zgłaszać do konkursu od dzisiaj do 29 stycznia. Robimy to przez udostępnienie fotografii na Twitterze, Instagramie lub Weibo i oznaczenie jej hasztagami #ShotoniPhone oraz #NightmodeChallenge. W opisie podajemy też model iPhone’a, którym zostało zrobione zdjęcie.
Możemy też zgłosić nasze fotografie mailowo na adres shotoniphone@apple.com, załączając zdjęcia nazwane według schematu: [imię]_[nazwisko]_nightmode_[model iPhone’a].
Zdjęcia mogą być edytowane. W konkursie mogą brać udział wyłącznie użytkownicy, którzy ukończyli 18 lat.
Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 4 marca tego roku. Pięć wybranych przez jury fotografii zostanie zaprezentowanych na oficjalnej stronie Apple (apple.com) i w newsroomie (apple.com/newsroom), a także na Instagramie (@apple) i profilach Apple na Twitterze, Weibo oraz WeChat. Mogą pojawić się też w sklepach Apple Store, na bilbordach i wystawach. Autorzy pięciu zwycięskich zdjeć otrzymają nagrodę pieniężną.
Tryb nocny w iPhonie 11, 11 Pro i 11 Pro Max
Tryb nocny wykorzystuje inteligentne oprogramowanie oraz moc procesora A13 Bionic, umożliwiając robienie dobrej jakości zdjęć przy słabym oświetleniu. Wszystko odbywa się automatycznie, ale dostępne są także ustawienia ręczne, które pozwalają jeszcze bardziej wyostrzyć detale i zredukować szumy.
Apple opisuje tryb nocny w taki sposób:
Nowy obiektyw szerokokątny w iPhonie 11 i iPhonie 11 Pro współpracuje z inteligentnym oprogramowaniem i czipem A13 Bionic w taki sposób, że niemożliwe staje się możliwe: nareszcie możesz robić przepiękne i bogate w szczegóły zdjęcia przy minimalnym świetle.
Tryb nocny uruchamia się automatycznie zawsze, gdy jest potrzebny – na przykład w nastrojowej restauracji oświetlonej świecami. Kiedy stukasz przycisk migawki, aparat wykonuje serię zdjęć, podczas gdy optyczna stabilizacja obrazu kompensuje drgania obiektywu.
Potem do akcji wkracza oprogramowanie aparatu. Łączy obrazy tak, by wyeliminować ślady ruchu, odrzuca rozmyte elementy i scala te ostrzejsze, a także dostosowuje kontrast, żeby wszystko było idealnie zrównoważone. Oraz dostraja kolory, dzięki czemu wyglądają naturalnie. Następnie w inteligetny sposób usuwa zakłócenia i eksponuje detale, generując końcowy obraz.
Efekt? Bogatsze w szczegóły, wolne od zakłóceń zdjęcia nocne, na których wyraźnie widać, gdzie i kiedy zostały zrobione.
Zobacz też:
- Które iPhone’y Apple wycofa z oferty i czy obniży cenę starszych modeli po premierze iPhone’a 15
- Pobierz oficjalne instrukcje Apple do samodzielnej naprawy iPhone’a
- iPhone 12 i 12 mini tańsze o 400 zł
- W 2021 iPhone wygenerował większy przychód niż smartfony Samsunga, Xiaomi, Oppo i Vivo razem wzięte
- Poradnik ThinkApple: Jak robić zdjęcia makro każdym iPhonem, nie tylko iPhonem 13