Olbrzymi sukces iPhone’a XR – najpopularniejszy smartfon na świecie nieprzerwanie od momentu premiery

Tomek Czech   9 stycznia 2020

Z raportu Counterpoint Research wynika, że iPhone XR był zdecydowanie najlepiej sprzedającym się smartfonem na świecie w trzecim kwartale 2019 r. Co więcej, z danych firmy analitycznej wynika, że XR jest najpopularniejszym smartfonem na świecie nieprzerwanie od momentu swojej premiery w październiku 2018 r.

berrolia

iPhone XR

W trzecim kwartale ubiegłego roku iPhone XR zdobył 3-procentowy udział w globalnym rynku, co zapewniło mu pierwsze miejsce wśród najchętniej kupowanych smartfonów. Według Counterpoint Research, był to najlepiej sprzedający się model iPhone’a na wszystkich rynkach, na których obecne jest Apple i zapewnił ponad jedną-czwartą przychodów firmy ze sprzedaży smartfonów.

Drugim najpopularniejszym telefonem w trzecim kwartale 2019 r. był Samsung Galaxy A10, a trzecim Samsung Galaxy A50. W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze m.in. trzy modele smartfonów Oppo, Xiaomi Redmi 7A oraz Huawei P30.

Co bardzo ciekawe (i znaczące), w zestawieniu – na miejscu 5. – znalazł się także iPhone 11, który w sprzedaży pojawił się dopiero pod sam koniec badanego kwartału. Zapowiada to, że to właśnie ten model przejmie pałeczkę po swoim poprzedniku i to on będzie najchętniej kupowanym smartfonem na świcie w kolejnych miesiącach.

Raport wyraźnie pokazuje też zmianę strategii Samsunga, której zwiastuny analityk Neil Cybart zauważył już ponad rok temu – odpuszczenia sobie walki z Apple o segment smartfonów premium (w zestawieniu nie ma żadnego flagowca Samsunga) i postawienie na tańsze modele ze średniej półki.

Counterpoint Research zwraca również uwagę, że iPhone XR był najlepiej sprzedającym się smartfonem na świecie w każdym z czterech kwartałów od momentu swojej premiery pod koniec października 2018 r.

Black Friday: Netatmo z HomeKit taniej o 25%

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: