Chcesz prawdziwej szybkości? Wciśnij przycisk! Komputery Apple z linii Pro mają otrzymać systemowy tryb podwyższonej wydajności „Pro Mode”

Łukasz Bernaczyk   16 stycznia 2020

Dane odnalezione w wersji beta systemu operacyjnego macOS Catalina 10.15.3 sugerują, że być może już wkrótce MacBook Pro i MacPro otrzymają systemowy tryb, w którym komputer będzie pracował z najwyższą możliwą mocą obliczeniową, aby zapewnić maksymalną wydajność przy dużym obciążeniu.

berrolia

Maki z trybem „Pro Mode” na żądanie

Tryb podwyższonej wydajności „Pro Mode” odkryli w kodzie źródłowym systemu macOS Catalina 10.15.3 beta redaktorzy serwisu 9to5mac.

Zgodnie z wpisami w kodzie oraz informacjami z nieujawnionego źródła, tryb „Pro Mode” będzie wymuszał na Makach pracę z maksymalną możliwą wydajnością podzespołów, takich jak procesor, układ graficzny czy pamięć RAM.

Ponadto, w trybie tym zostaną nadpisane domyślne ustawienia wentylatorów, tak, by mogły pracować szybciej i zapewnić odpowiednie chłodzenie komponentów komputera. Podobne nadpisanie ustawień dotyczyć będzie zarządzania energią, gdzie wszelkie funkcje związane z jej oszczędzaniem zostaną wyłączone.

Co logiczne i zgodne z wpisami w kodzie macOS 10.15.3, w trybie „Pro Mode” komputery Mac będą krócej pracowały na jednym ładowaniu baterii, a wentylatory będą działały głośniej.

Podobnie jak to ma miejsce w przypadku tryby „Nie przeszkadzać”, „Pro Mode” zostanie automatycznie wyłączony przez system operacyjny dzień po jego włączeniu (oczywiście o ile użytkownik nie wyłączy go szybciej).

Zapiski wewnątrz kodu źródłowego macOS 10.15.3 wspominają o wprowadzeniu trybu „Pro Mode” w MacBookach Pro 16”, jednak zgodnie z doniesieniami anonimowych źródeł portalu Macrumors, tryb ten będzie także zaimplementowanych do komputerów MacPro.

Apple Watch Series 7 dostępny na Amazon.pl - szybka dostawa!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: