Nowa, podświetlana klawiatura nożycowa dla iPada Pro i MacBook Pro 13″ z mechanizmem nożycowym jeszcze w tym roku – raport

Łukasz Bernaczyk   22 stycznia 2020

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami Digitimes, w tym roku możemy zobaczyć nową klawiaturę przeznaczoną dla iPadów Pro. Nowa Smart Keyboard ma posiadać mechanizm nożycowy w miejsce wadliwych przycisków motylkowych oraz podświetlanie. Jeszcze w pierwszej połowie roku na rynku ma się też pojawić nowy model 13-calowego MacBooka Pro z klawiaturą nożycową.

berrolia

Apple Smart Keyboard (2020)

Podobnie jak w najnowszych MacBookach 16”, także klawiatura do iPada Pro ma posiadać mechanizm nożycowy, który Apple porzuciło jakiś czas temu. Wtedy zastąpiono go przyciskami motylkowymi – te jednak okazały się dość wadliwe i Apple postanowiło wrócić do technologii nożycowej.

Kolejną nowością Apple Smart Keyboard dla iPadów ma być podświetlanie klawiszy, dzięki czemu praca w zaciemnionym pomieszczeniu stanie się znacznie łatwiejsza (czy w ogóle możliwa).

Trzeba jednak dodać, że w lipcu poprzedniego roku znany analityk Ming Chi-Kuo prognozował, że Apple pozostanie przy obecnym rozwiązaniu stosowanym w klawiaturach do iPada Pro, czyli silikonowych przyciskach.

Digitimes twierdzi też, że jeszcze przed wakacjami Apple wprowadzi do sprzedaży MacBooka Pro 13″ z klawiaturą z mechanizmem nożycowym. Może się to stać na przykład w marcu, kiedy swą premierę ma mieć iPhone SE 2 lub na WWDC 2020, która najprawdopodobniej odbędzie się w czerwcu.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: