Nowy iPhone będzie miał Touch ID w bocznym przycisku i mniejszy notch – raport

Tomek Czech   30 stycznia 2020

W swoim najnowszym raporcie Ming-Chi Kuo pisze, że w pierwszej połowie 2021 r. Apple wprowadzi na rynek nowy model iPhone’a z Touch ID umieszczonym z boku urządzenia. Dodaje, że będzie to model z ekranem LCD, co wskazuje, że jest to potwierdzenie wcześniejszych doniesień analityka na temat iPhone’a SE 2 Plus.

berrolia

iPhone SE 2 Plus (2021)

W grudniu ubiegłego roku Ming-Chi Kuo podawał, że na początku 2021 roku Apple zaprezentuje nieco większego następcę iPhone’a SE 2 – iPhone’a SE 2 Plus.

W przeciwieństwie do iPhone’a SE 2, model Plus ma mieć bezramkową konstrukcję z ekranem edge-to-edge. Jego wielkość ma wynosić pomiędzy 5,5 a 6,1 cala.

Telefon z takim ekranem nie może oczywiście posiadać klasycznego przycisku Home z Touch ID, a według Kuo nie będzie też wyposażony w system rozpoznawania twarzy Face ID. Zamiast tego ma mieć czytnik linii papilarnych wbudowany w przycisk Włącz/Wyłącz umieszczony z boku urządzenia.

W najnowszym raporcie Kuo dodaje, że będzie to nowy lub ulepszony rodzaj czytnika linii papilarnych.

Brak systemu kamer 3D odpowiadających za rozpoznawanie twarzy Face ID ma spowodować, że będzie można zastosować mniejszy notch. To z kolei zapewni większą powierzchnię ekranu w stosunku do całego przedniego panelu telefonu.

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: