iPhone 9/SE 2 z ekranem 4,9” ma kosztować 399 dol. Właśnie rusza produkcja – raport

Tomek Czech   10 lutego 2020

Według informatorów Fast Company, właśnie rusza produkcja nowego, budżetowego smartfona Apple (nazywanego „iPhone SE 2” lub „iPhone 9”). Źródła potwierdzają też, że premiera telefonu odbędzie się najprawdopodobniej w marcu oraz podają, że będzie on kosztował 399 dol.

berrolia

iPhone SE 2/iPhone 9 (2020) – cena

O tym, że nowy budżetowy iPhone ma kosztować 399 dol. informował już kilka miesięcy temu analityk Ming-Chi Kuo. Jest to dokładnie ta sama cena, w jakiej Apple początkowy sprzedawało iPhone’a SE pierwszej generacji (w Polsce było to 2149 zł). Później cena została obniżona do 349 dol. (w Polsce – do 1729 zł).

Obecnie najtańszym modelem iPhone’a sprzedawanym bezpośrednio przez Apple jest iPhone 8 – w podstawowej wersji 64 GB kosztuje 449 dol. (w Polsce – 2349 zł).

Warto zauważyć, że Fast Company jako pierwsze podało, że iPhone X może kosztować tysiąc dolarów (wtedy był to najprawdopodobniej kontrolowany przeciek z Cupertino).

iPhone SE 2/iPhone 9 z ekranem 4,9”?

W najnowszym raporcie Fast Company pisze też, że ekran nowego budżetowego modelu ma mieć przekątną 4,9 cala. Do tej pory niemal wszystkie przecieki mówiły o ekranie 4,7 cala, czyli dokładnie takim samym, jak wyświetlacze w iPhone’ach 6, 6s, 7 i 8. Nie wiadomo, czy jest to pomyłka, czy jednak iPhone SE 2/9 będzie miał nieco większy ekran niż starsze modele.

iPhone SE 2/iPhone 9 – specyfikacja

Nowy tani iPhone z wyglądu ma przypominać iPhone’a 8. Ma posiadać przycisk Home z Touch ID, pojedynczą tylną kamerę i szklaną obudowę umożliwiającą ładowanie bezprzewodowe. Najprawdopodobniej nie będzie wyposażony w system rozpoznawania twarzy Face ID, ani 3D Touch.

W środku znajdziemy procesor A13 Bionic, w który wyposażone są najnowsze flagowce – iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max.

Ming-Chi Kuo podawał w październiku ubiegłego roku, że iPhone SE 2 będzie posiadał 3 GB RAM i będzie dostępny w wersjach 64 GB i 128 GB, w kolorze srebrnym, czerwonym i gwiezdnej szarości.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: